• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

czy kupować podręcznik do informatyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
859 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2015 w Offtop przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)

Witam, właśnie kolega z liceum powiedział mi abym nie kupował podręcznika o nazwie "„Informatyka Europejczyka” Podręcznik dla szkól ponadgimnazjalnych.. Zakres podstawowy". Właśnie zobaczyłem spis treści. Faktycznie nie ma tam nic ciekawego. Zmieniam więc pytanie: Czy można nie kupić podręcznika i nie mieć za to przypału?

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
To chyba pytanie na na to forum, raczej powinienes pytac na forum nauczycieli np ;)

A tak na powaznie to ja przez cala przygode ze szkola kupowałem jedynie pojedyńcze ksiażki, na wiekszość przedmiotów ich nie mialem. Na pewno czasem sie o to czepiali nauczyciele, ale mozna sobie radzic dobrze bez podrecznikow.
komentarz 3 sierpnia 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
PS nie namawiam do tego, a jedynie mowie na swoim przykladzie, wg wlasnego spojrzenia na te kwestie - dodam ze zawsze bylem troche na bakier z zasadami panujacymi w szkole, wiec nie koniecznie powinienes brac z tego przyklad :)
komentarz 3 sierpnia 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

U mnie w szkole jest zupełnie inaczej. Nauczyciele nie wymagają książek, ale mnie to denerwowało, że nie ma się do czego odwołać, ponieważ to co podawali, aby zapisać miało się nijak do to tego czego od nas wymagali. smiley

+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
Wszystko zależy od nauczyciela, jak trafisz na kose to możesz miec przypał :P Jeśli chodzi o prawo, to z tego co wiem musisz być wyposażony w odpowiednie książki, które są w zakresie tych obowiązkowych, ale ja też większości nie nosiłem i jakoś nie miałem przypału, pzdr :D
+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Proste, zależy od nauczyciela, rozeznaj się w sytuacji i kup albo nie :D
+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Ja miałem fajna panią! Podręcznika niet , bo własny drukowała. Cały rok do niej nie docierało jak próbowaliśmy mówić że te kserówki to na dosa a nie Windowsa 7 są :D. No i lekcja o systemach operacyjnych... Zaczęła przepisywac na tablicę z kartki "Dos, Unix,Windows95, Windows 98, Windows NT, Windows Milenium, Windows Vista, Windows Linux, Windows 7", na szczęście odzyskała honor miesiąc później, tłumacząc że istnieje pamięć twarda i ulotna. Czym jest pamięć ulotna? Ta którą komputer po jakimś czasie zapomina :D ( oczywiscie wszystko z pełną powagą). Pisanie na bzdur na kartkówkach aż w oczy bolało (3 nowoczesne, popularne języki programowania? HTML, PASCAL, BASIC) . Aż musiałem się wygadać. I żeby nie było, to nie ja jesem stary, mówię o akcjach z zeszłego roku. Bycie kuzynka dyrektorki zobowiązuje, nie ma co...
komentarz 3 sierpnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Tak to jest jak jakiś historyk albo polonista zrobi se podyplomówke z informatyki.
komentarz 3 sierpnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Fizyczka dokładniej :). Nie powiem, z fizyki też były kwiatki, ale dało się znieść przy pomocy podręcznika.
komentarz 3 sierpnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Ogólnie problem polega na tym, że w niektórych szkołach informatyka nie jest traktowana jak poważny przedmiot, tylko jako wypełniacz etatu, podobnie jak technika, plastyka, muzyka, itp. Często działa to na zasadzie - Mietek zrób sobie podyplomówkę z informatyki to razem z techniką + parę godzin na świetlicy lub bibliotece i będziesz miał cały etat. Ocyzwiście nie chcę tutaj generalizować, bo w wielu szkołach bardzo solidnie uczą i kadra pedagogiczna jest na wysokim poziomie.
komentarz 3 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Wow! Tak się rozpisałeś, a w ogóle nie odpowiedziałeś na pytanie :D Ale i tak wszyscy znamy odpowiedź, zależy od nauczyciela właśnie ;)
komentarz 3 sierpnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Wiem, wiem, offtop. Ale na to pytanie odpowiedzi nie ma, bo niby kto zna  najlepiej jego otoczenie? Chociaż jakby się uprzeć to można wyczytać z mojego posta "informatycy mają z reguły wylane na ciebie, ty mniej wylane na ich ksiązki".
komentarz 3 sierpnia 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Z informatyka u mnie bylo to samo, moja wychowawczyni ktora byla tez nauczycielem od informatyki nie radzila sobie kompletnie. Pare razy osmiesyzlem ja przy klasie bo nie bylem w stanie sluchac bzdur ktore wymyslala, wiec pozniej wywalili mnie ze szkoly, ale fakt faktem, ze nikogo nie nauczyla niczego, a klasa miala niby profil matematyczno - informatyczny.
komentarz 3 sierpnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
@filipeczek7 To nie miała być odpowiedź do tematu tylko komentarz do postu, który napisał Dash. Może faktycznie troche offtop, ale sam temat jest w dziale offtop.
komentarz 3 sierpnia 2015 przez niezalogowany
No tak, tak, wiem, nawet samo pytanie jest trochę głupie ;)
+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Zależy od nauczyciela. W gimnazjum używaliśmy książki, ale w liceum mimo, że była w wykazie nie. Nauczycielka powiedziała nam na początku roku, że jak ktoś chce to może kupić, ale nie musi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,639 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 4,108 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 2,302 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...