• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór liceum, rozszerzenie z informatyki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,581 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maciekj Nowicjusz (120 p.)
Witam, stoję przed wyborem liceum. Chciałbym po nim iść na studia z informatyki. Mam do wyboru jedną - lepszą szkołę z rozszerzeniami mat-fiz-geo (nie uczą tam rozszerzonej infy) i drugą w ktorej podobno gorzej uczą z mat-fiz-inf Rozumiem że matma i fiza - obowiazkowo musza byc. Moje pytanie: Co z rozszerzoną informatyką? Warto ją mieć i zdawać z niej maturke czy można sobie odpuścic? Będę miał potem jakieś trudnosci na studiach bez niej? Czy na studiach uczą informatyki od podstaw?
1
komentarz 2 czerwca 2019 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
fajnie by było żebyś chociaż napisał w jakim województwie mieszkasz bo tak to możesz o pomoc wujka google zapytać. Przede wszystkim polecam ci odpuścić jeżeli to nie jest twoja pasja, i patrzysz jedynie przez pryzmat kasy. Wypalisz się po kilku latach.

Druga rzecz, zależy co masz na myśli 'informatyka' bo może to być wgrywanie najnowszej wersji adobe, a do tego potrzebujesz tylko podstawówki. Uściślij wypowiedź. Sprawdź profile studiów,  co jest wymagane zamiast iść na łatwiznę.
komentarz 3 czerwca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Wybierając drogę matfiz -> studia informatyczne czeka Cię bardzo długa droga żeby czegoś się nauczyć. Polecam postawić na samorozwój. Możesz też poszukać dobrego technikum informatycznego.
komentarz 3 czerwca 2019 przez maciekj Nowicjusz (120 p.)

@program naczelny, Łódzkie, nie zamierzam wyjeżdzać poza moje miasto; myślałem nad Internetem rzeczy, mikrosystemami informatycznymi i inżynierią oprogramowania.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2019 przez gagyn Stary wyjadacz (11,050 p.)
Odpowiem na drugą część pytania - 2 lata rozszerzonej informatyki w liceum, mogą Ciebie wprowadzić w materiał, co daje lekką przewagę na początku studiowania. Tylko, że całe te dwa lata rozszerzonej informatyki możesz przerobić samemu w domu na spokojnie w kilka miesięcy. Jeżeli już teraz zaczniesz sam działać, jeszcze będąc w liceum, to możesz więcej wiedzieć niż osoby po liceum/technikum, których nauka poza szkołą kończyła się na odrobieniu pracy domowej.

Nie wiem, czy już coś sam próbujesz, ale sprawdź w czym jesteś najlepszy i rozwijaj się w tym kierunku. Zależnie od dziedziny, którą się zajmiesz, może się później okazać, że wcale nie koniecznie będziesz musiał iść na studia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,300 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,992 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez niezalogowany
0 głosów
4 odpowiedzi 5,374 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...