• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

fizyka 2016 matura -podrecznik

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,106 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Witam. Po wakacjach ide do 3 klasy liceum.I wlasnie niedawno postanowilem zdawac fizyke na maturze.i zastanawiam sie nad podrecnikiem obecnie mam "ciekawi swiata" operonu zakres rozszerzony 3 czesci, ale jakos mi to nie lezy, co myslicie o tych ksiazkach.? I jakie moglibyscie polecic aby dobrze sie z nich przygotowac teoretycznie do matury. Ostatnio myslalem o czyms takim :"z fizyka w przyszlosc "zamkoru (tez 3 czesci)mieliscie moze z nimi stycznosc co o nich sadzicie?

Pozdrawiam

fenq80

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
wybrane 15 sierpnia 2016 przez fenq80
 
Najlepsza

Jak to wszyscy mówią sama teoria nic Tobie nie da. Najważniejszą rzeczą jest systematyczne rozwiązywanie zadań. Poszukaj na necie jakie książki z zadaniami, które polecają je te osoby co już zdawały maturę, bo tematów tych jest naprawdę dużo. Jeszcze raz powiem, musisz robić zadania.

Pozdrawiam. smiley

EDIT: Spórz na to co wygooglałem:

http://fizyka.zamkor.pl/artykul/63/689-zdajesz-mature-z-fizyki/

http://torg.pl/showthread.php?419845-Przygotowanie-do-matury-rozszerzonej-z-matematyki-i-fizyki.

http://fizyczny.net/printview.php?t=37583&start=0

http://fizyka.dk/zbior-zadan/zbior-zadan-przygotowujacy-do-matury-rozszerzonej-z-fizyki.pdf

komentarz 3 sierpnia 2015 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
na razie ze zbiorow mam dwa medyka i repetytorim medyka i greka zamierzam jeszcze jakas ksiazke z arkuszami kupic(jak skoncze medyka , myslalem nad operonem).Ale teraz potrzebuje jakis podrecznik bo teoria tez musi byc , a ta z podrecznikow z operonu nie zawszee jest taka swietna.i co myslisz o tych podrecznikach z zamkoru?
+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)
Ja do swojej matury z fizyki przygotowywałem się głównie w oparciu materiał z tych książek:
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/4000/podstawy-fizyki-t-15.html
Jak z kasą kiepsko, żeby zainwestować w fizyczne wydanie, to na pewno znajdziesz na portalu świnka morska (żeby nie było, że reklamuje ten czy inny portal;))
Przewinęły mi się przez ręce książki z operonu, raczej nie ten tytuł o którym wspomniałeś. Przez 4 lata program i podręczniki to pewnie mogły się zmienić co najmniej 4 razy.;) Taki mamy system, można by to było w bardziej dosadnych słowach ująć. Ale wracając do meritum, jakoś mi nie podeszły i raczej tylko jechałem z tytułu do którego linka wrzuciłem. Zresztą na studiach też mi się przydał. Do tego rozwiązywanie zadań z poprzednich roczników maturalnych, może jakiś zbiór zadań się przewinął, ale tytułu to nie dam rady sobie przypomnieć.
Co do efektów, matura na 60% z rozszerzenia. Może nie za okazale, ale jak na wiosenne pospolite ruszenie przed maturą po 2 latach fizyki w technikum na poziomie mocno podstawowym (typowe podstawianie do wzorów,  ogólnie kiepsko) to myślę, że całkiem nieźle.
+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)
edycja 4 sierpnia 2015 przez Szykem2
Ja do matury z fizyki (zdawałem 2014) przygotowywałem się z książki Jędrzejewski, Kruczek, Kujawski "Zbiór zadań dla uczniów szkół średnich i kandydatów na studia" książka stara ale bardzo dobra (86% z matury rozszerzonej przy wyjściu z sali tak z 1h przed końcem czasu)
0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
To matura z fizyki teraz to teoria a nie zadania?
komentarz 3 sierpnia 2015 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
ehh , a czy pisalem cos ze nie bede robil zadan? zbiory zadan mam juz zakupione (medyk 2 czsci i repetytorium, jakto skoncze to arkusze z operonu), ale teraz pytam sie o podrecznik wszyscy mowia tylko o zadaniach i zbiorach do matury i maja duzo racji ale rozwiazuj zadania bez solidnej podstawy teoretycznej.Dlatego chce zakupic dobra ksiazke z fizy aby to w niej byly zawarte wszystkie potrzebne zagadnienia , abym nie tracil czasu na szukanie w internecie i ten czas poswiecil na zadania.
komentarz 3 sierpnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
A czy pisałem, że pisałeś że nie będziesz robił zadań? Zadałem pytanie z ciekawości bo sam maturę zdawałem ładnych parę lat temu.
komentarz 3 sierpnia 2015 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
dobra nie bylo tamtego. to moze laskawie teraz polecisz mi jakies podrecznki /zbiory

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 2,302 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,621 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,013 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Scratch32 Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...