• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka pod full-stacka, kilka pytan

Object Storage Arubacloud
0 głosów
416 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Hej. Postanowilem obrac kierunek junior full-stack dev. Czekam na roadmapke od kamranahmedse, ale wstepnie wzialem sie za podstawy, czyli html, css, front-end. Mam kilka pytan.

1. SEO, na poziomie juniorskim, jak bardzo zaawansowane rzeczy musze o tym wiedziec? Na samym poczatku bede chcial celowac w Google i Facebooka jesli chodzi o SM, inne wyszukiwarki raczej sobie odpuszcze, bo juz chcac stosowac sie do wytycznych z w/w jest sporo materialu. Jak to wygladalo u Was? Czy same wytyczne Google oraz fejsowe OG na poczatek wyczerpuja pojecie "Basic SEO"?

2. Nie wiem jak wyglada praca w webdev, skupic sie na jakims konkretnym OS? Windwos? Linux? Jakie distro?

3. Czy stanowiska juniorskie w webie wymagaja znajomosci tworzenia projektow graficznych stron? Czy moge sobie odpuscic tworzenie layoutow?

Dzieki z gory, pozdrawiam!

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 12 grudnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
dla osoby początkującej full stack to zly pomysl... spotykam wiele osób, które twierdzą ze znają język X a jak przychodzi do pisania to okazuje się, że znają tylko ledwie podstawy... po za tym w swoim poście wymieniłeś co najmniej kilka profesji - SEO analityk, front-end, back-end, ux designer (UX to nie front-end, to dwa zupełnie różne stanowiska!)... nie da się być alfą i omegą... wybierz jedno i w tym się ucz.
komentarz 12 grudnia 2019 przez niezalogowany
Okej, zatem na sam poczatek front.

Co do SEO i projektow graficznych to pytam o same podstawy. Po prostu nie wiem czy sie tego uczyc i jak gleboko ewentualnie drazyc.
komentarz 12 grudnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
jak chcesz być front-end developerem to nie musisz umiec robić grafiki, to zadanie ux designera, który daje Ci gotowe makiety a Ty po prostu musisz tak zakodować templatki i dorobić odpowiednią logikę. UX to osoba, która robi makiety i w sumie żyje dość blisko z analitykami, czasami też seo analitykami (ale to rzadziej), badaczami, product managerami itp. UX to nie developer i odwrotnie.
komentarz 14 grudnia 2019 przez niezalogowany
Dzieki za odpowiedz. Czyli np.zawartosc meta tagu description lub title teoretycznie ktos moze mi w przyszlosci pisac? Ja mam to tylko wkleic?
0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2019 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
Te trzy punkty które napisałeś, wszystko zależy od pracodawcy (agencji). Co do seo tym zajmują się wyspecjalizowane osoby, możesz jedynie pisać kod (js) pod seo aby ułatwić im pozycjonowanie. Co do systemu operacyjnego Linux góruje ze względu na swoją cenę...ale zdarza się też w firmach Windows czy nawet macOS. Projekty graficzne zależy od pracodawcy...jeszcze może zdarzyć się Ci tworzenie dokumentacji, w przypadku Linuxa korzysta się z MediaWiki..........

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 147 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 350 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,213 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez xbx13293 Nowicjusz (150 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...