• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka pod Front-End

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,210 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez xbx13293 Nowicjusz (150 p.)
Cześć!

Bez owijania, od zawsze lubiłem grafikę komputerową i projektowanie. Zamierzam się w tym rozwijać/szukać pracy.

Poszukuję książki lub konkretnych stron internetowych (najlepiej na start polskich), z których będę mógł nauczyć się wszystkiego, co będzie potrzebne do opanowania Front-Endu, czyli HTML, CSS, JavaScript wraz różnymi narzędziami.

Podstawy mam powiedzmy opanowane, chciałbym się bardziej rozwinąć.

Dziękuje za wszystkie rzetelne propozycje.
komentarz 30 czerwca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
co rozumiesz przez podstawy? dront end developer to dzisiaj glownie js, a html i css to tylko dodatek, co wiecej czasami maawet kwestie css to w ogole działka ux developerow, a nie fronta.
1
komentarz 30 czerwca 2019 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

dront end developer to dzisiaj glownie js, a html i css to tylko dodatek

No właśnie nie → https://css-tricks.com/the-great-divide/ 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2019 przez Mystletainn Nowicjusz (200 p.)

Najlepszą formą rozwijania, jest praktyka. Twórz strony, i to chyba najlepsze co można zrobić. Sam kiedyś uczyłem się z kursów na udemy. Te kursy są w ciągłej przecenie, i zwykle jeden nie kosztuje więcej niż 50zł, a materiałów jest multum. Trzeba tylko znaleźć taki który by cię zainteresował i odpowiadał tematyką. Radzę też obejrzeć jeden filmik z kursu, ponieważ niektórzy maja taki akcent, że ja nie mogę ich oglądać. Polecam też filmiki na yt, sam oglądałem trochę hello roman. Książki to chyba najlepiej wypożyczyć, ponieważ, szczególnie te z frontendu, się strasznie szybko przedawniają. 

Radzę się zainteresować SEO, ponieważ firma która chce stronę, będzie na to naciskała.

Co do książek polskich, to ostatnio czytałem (ze względu na niską cenę, 80zł to według mnie przesada) Zawód front-end developer. 11 kroków do zostania webmasterem. Miałem do tej książki kilka uwag, które napisałem też w recenzji tej książki:

1) Nie przedstawienia mobile first approach, które w zależności od strony, jest teraz standardem. Opisali ogólnie RWD, i są tam zalążki mobile first czy desktop first, ale nie jest to w żaden sposób opisane.

2) Panuje teraz trend normalize css, zamiast reset. Ale to szczegół

3) jQuery powoli jest zastępowane innymi frameworkami, i lata świetności ma już za sobą. 

komentarz 30 czerwca 2019 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
komentarz 30 czerwca 2019 przez xbx13293 Nowicjusz (150 p.)

@Mystletainn, moze masz gdzies link do darmowego pdf'a tej ksiazki?:D

osobiscie sam znalazlem

"HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW - Duckett Jon",

ale zgaduje ze jej wartosc moze byc mocno przedawniona

komentarz 30 czerwca 2019 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

moze masz gdzies link do darmowego pdf'a tej ksiazki?:D

Nie ma. A nawet jak ma, to raczej nie to forum. 

komentarz 30 czerwca 2019 przez Mystletainn Nowicjusz (200 p.)

@Comandeer, Z którą też nie do końca się zgadzam :) Jak to mówił Piłsudski

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją

Sam nie miałem tak negatywnych odniesień do książki, i amator pewnie też ich nie będzie miał. Autor artykułu zapomniał, że jest to książka dla kogoś, kto być może pierwszy raz piszę stronę. Jednak niestety coś w tej recenzji jest, i wg. mnie wystarczy po prostu zamiast ślepo podążać za tym co jest w niej napisane, po prostu przeczytać, przeanalizować i tworzyć dalej. Ew zajrzeć do angielskich źródeł, które często są dużo lepsze i aktualniejsze.

W każdym razie 80zł to o przynajmniej dwa razy za dużo. 

Co do pdfów, to radzę poczekac na promocję, ew poszukać na chomiku. Jest jeszcze kwestia biblioteki. 

komentarz 30 czerwca 2019 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Autor artykułu zapomniał, że jest to książka dla kogoś, kto być może pierwszy raz piszę stronę. Jednak niestety coś w tej recenzji jest

Autor artykułu, czyli ja, bynajmniej nie zapomniał. Właśnie dlatego, że to jest dla osoby początkującej, należy zwracać uwagę na to, że są tam w niektórych miejscach po prostu popisane totalne bzdury, które później praktycznie bezrefleksyjnie powtarzane są dalej. Błędne informacje o DOCTYPE są w większości polskich źródeł. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,135 wizyt
pytanie zadane 17 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kieryk123 Początkujący (300 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 4,313 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,422 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...