• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Połączenie się z bazą danych w C++ Builderze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
250 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2019 w C i C++ przez pluco Nowicjusz (120 p.)
Cześć!

Generalnie mam problem podczas tworzenia pewnego projektu i utknąłem w miejscu. Mianowicie chodzi o to, że chciałbym połączyć mój projekt w C++ Builderze 6 z bazą danych. Problem polega jednak na tym, że jak na razie bezskutecznie. Mam przygotowaną już bazę (postawioną, nie lokalną) i brakuje mi tylko odpowiedniego sposobu lub naprowadzenia jak to zrobić.
Wiem że Qt ma bibliotekę dosyć jasno zbudowaną, ale niestety trochę za późno na zmianę z Buildera na Qt.
Próbowałem też z mysql.h i mysql/jdbc.h z MySQL Connectora, jednak ciągle wyskakiwały setki błędów lub brakujących bibliotek.
Ma ktoś jakiś pomysł jak takie połączenie wykonać? Z jakich bibliotek skorzystać?
komentarz 3 grudnia 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A dodałeś connectora do projektu, czy tylko załączyłeś plik .h?
komentarz 3 grudnia 2019 przez pluco Nowicjusz (120 p.)
Tak, dodałem pliki connectora do projektu. Teraz podejmuję kolejne próby połączenia się i jeśli dalej nic nie ruszy to prawdopodobnie przeskakuje na Qt.
komentarz 3 grudnia 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A skąd miałeś bibliotekę importów dla DLL-ki (bo domniemam, że dla C++ Buildera nie było w paczce)?
komentarz 3 grudnia 2019 przez pluco Nowicjusz (120 p.)

Generalnie to udało mi sie uruchomić mysql.h na Code Blocksie, trochę poszperałem i jakoś poszło. Teraz mam problem z przeniesieniem tego na Buildera, ponieważ nie mam pojęcia jak zalinkować bibliotekę, tak jak to ma miejsce w CodeBlocks i Linker Settings. Miałbyś jakiś pomysł? 

Tego typu błąd wyskakuje (dokładnie to samo mam w CB gdy nie dam -lmysql w linker settings dla CB)

1
komentarz 3 grudnia 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Nie odpowiedziałeś na pytanie. Podejrzewam, że problem leży w tym, że nie masz odpowiedniej biblioteki importów dla C++ Buildera (ta z rozszerzeniem .lib jest dla Visual C++).

Jaką masz wersję C++ Buildera?

Dodałeś w ogóle bibliotekę .lib do projektu opcją Add to project (lub coś w tym stylu)?

komentarz 3 grudnia 2019 przez pluco Nowicjusz (120 p.)

C++ builder 6. Dodałem biblioteke .lib do projektu opcją Add to project i wyskoczył błąd typu Znalazłem gdzieś w necie, że ktoś miał podobny problem i dotyczy on błędnego typu biblioteki.

komentarz 3 grudnia 2019 przez pluco Nowicjusz (120 p.)

Dla tego typu błędu polecam ten poradnik - śmiga po tym jak usunie się z projektu i na nowo doda .lib

http://www.richelbilderbeek.nl/CppLinkErrorLibContainsInvalidOmfRecord.htm

1
komentarz 3 grudnia 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Zatem wszystko działa już, tak?

 

Dodałem biblioteke .lib do projektu opcją Add to project i wyskoczył błąd typu 

Czyli jednak nie dodałeś wcześniej, jak pytałem, biblioteki do projektu. Podejrzewałem, że tego nie zrobiłeś, bo nie miałeś błędów związanych ze złym formatem biblioteki .lib.


BTW, polecam zmienić środowisko na coś współczesnego, a nie tkwić w antykach.

komentarz 3 grudnia 2019 przez pluco Nowicjusz (120 p.)
Tak, działa ;)

Myślałem nad Qt, ale dlatego, że kolega z projektu chciał robić w Builderze, bo Zelent nagrał kilka poradników. Zgodziłem się tylko dlatego, że obaj nie znaliśmy Qt, a on troszkę buildera....

No nic, dzięki za pomoc, osobiście wolałbym pracę w Qt bo Builder wygląda bardzo żałośnie :D

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 181 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2020 w PHP przez xnerwo Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 279 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 568 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2019 w PHP przez Bartosz Pawlak Początkujący (370 p.)

92,617 zapytań

141,467 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...