• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program do pomocy w pracy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
222 wizyt
pytanie zadane 15 września 2019 w Ogłoszenia, zlecenia przez Sako47 Nowicjusz (120 p.)
Witam, poszukuje programu który pomoże mi w pracy. Mianowicie, szukam czegoś co pozwoli mi na szybkie wyszukanie telefonu i jego podstawowych parametrów do szybkiego wklejenia np.
Telefon xiaomi mi mix2:

-Wyświetlacz: 5,99"

-Pojemność baterii: 3400mAh

-Pamięć wbudowana: 64GB

-Pamięć RAM: 6GB

-System operacyjny: Android

Coś w tym stylu, wyciągane z strony mgsm.pl. Oczywiście chciałbym wprowadzać różne marki telefonów oraz modele

Nie znam sie za bardzo na tego typu sprawach, jest to w ogóle możliwe do wykonania? Jaki byłby szacowany koszt takiego programu?
komentarz 15 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
trzeba by poszukać w necie, czy jest gdzieś dostępne jakieś tzw. API udostępniające informacje o róznych telefonach. Jeśli tak, to jest to bardzo prosty program do napisania, wystarczy się zapiąć na tym API i odpowiednio pobrać potrzebne dane. Nie szukałem nigdy API dla takich danych, spróbuj przeszukać internety np. "mobile phones parameters API" itp.
komentarz 15 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

tak na szybko znalazłem coś takiego: https://fonoapi.freshpixl.com/ musiałbyś zobaczyć czy dane jakie to zwraca spełnią Twoje oczekiwania i może coś poczytać w necie o tym narzędziu.

komentarz 15 września 2019 przez Sako47 Nowicjusz (120 p.)

Też właśnie to znalazłem :D Z tego co widzę mają w bazie 8tyś telefonów, taki mgsm ma ich ponad 16tyś. Ciekawe też jak często to aktualizują i czy wtedy też jest większa ilość wyszukiwań w gotowym programie cheeky

komentarz 15 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a może w sumie uderz do mgsm czy udostępniają swoje dane jako API? Pewnie będzie to płatne ale może warto spróbować?
komentarz 15 września 2019 przez Sako47 Nowicjusz (120 p.)
Właśnie napisałem, zobaczymy co odpiszą i dam znać jak to wygląda cenowo gdyby był ktoś zainteresowany :p
komentarz 16 września 2019 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)
można użyć selenium albo puppeteera i też mieć db z 16k telefonow

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 15 września 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Nawiązując do dyskusji w komentarzach o API - sprawdź też bazę telefonów od phonearena.com.

Rozwiązanie alternatywne: od biedy można przy pomocy Puppeteer'a wyciągać (scrapować) te dane choćby na bieżąco - zależy co miałeś na myśli w treści pytania pisząc "szukam czegoś co pozwoli mi na szybkie wyszukanie". mGSM, z tego co widzę, akurat ma nazwy wszystkich producentów dostępne na jednej stronie. Gorzej z modelami telefonów, bo w większości przypadków (z tego co widzę, przy liczebności modeli powyżej 40 sztuk) wyświetlają listy z paginacją, czyli trzeba by kilka(naście/dziesiąt) stron wyciągać żeby mieć nazwy wszystkich modeli + linki do strony z ich szczegółami.

Możesz też podpiąć się pod ich (mGSM) wyszukiwarkę - działa przez Ajax. Przykładowe query dla telefonu Xiaomi "Redmi 3s": https://www.mgsm.pl/js/searchy.xhtml?search=redmi%203s&lang=pl&v=2 . W zwrotnym JSON masz URLe do znalezionych telefonów. Żeby nie wysyłać Ajaxów za każdym razem możesz cache'ować wyniki (np. mapowane do query) na swoim serwerze i aktualizować np. raz na tydzień/miesiąc.

Jak podkreśliłem na początku - rozwiązanie od biedy, bo lepiej (precyzyjniej i szybciej) będzie korzystać z API - ale można i na około. :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 325 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez GRafit Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,084 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...