• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór tematu pracy magisterskiej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
256 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez GRafit Nowicjusz (160 p.)
edycja 2 grudnia 2019 przez GRafit

Witam,

Muszę na przyszły weekend wybrać temat pracy magisterskiej, który będę realizował razem z promotorem. Zależy mi na temacie, przy którym nie będę musiał się strasznie męczyć. Ogólnie mam wiedzę o systemach operacyjnych, sieciach komputerowych i trochę praktyki z bazami danych. Z programowaniem miałem do czynienia (języki webowe, C#, Java, SQL...), ale nie czuję się programistą. Na tę chwilę myślę nad wybraniem jednego z tych tematów (chyba że coś jeszcze wpadnie mi do głowy):

  1. Analiza porównawcza rozwiązań sieci PAN (przykładowy temat od promotora),
  2. Analiza porównawcza serwera Samba jako usługi katalogowej z usługą Active Directory,
  3. Analiza usług sieci VPN pod względem bezpieczeństwa,
  4. Analiza wydajności środowisk do wirtualizacji systemów operacyjnych,
  5. ...

I pytanie, który temat najlepiej wybrać? Pomysły na inne tematy też będą mile widziane smiley

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
3. VPN - to ciekawy, ale trudny temat

Wybierz to co Ciebie najbardziej interesuje.
+2 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2019 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Uważam, że praca magisterska jest jednak zbyt poważnym tematem, by doradzać się tutaj na forum. Na tym etapie edukacji powinieneś sam znać odpowiedź. Jeśli zaś nie znasz i koniecznie potrzebujesz rady, to prędzej pomoże Ci promotor lub ktoś, kto Cię uczył i zna Twoje predyspozycje.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 299 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 1,400 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,033 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...