• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki laptop dla mnie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
241 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
Witam,

Szukam laptopa-tak jak w temacie. Szukałem na forum i jest wiele takich wątków na forum ale mam nadzieję że sie zgodzicie że laptop wybiera się dla siebie i dla swoich potrzeb. A więc potrzebuję laptopa na studia informatyczne. Czyli pewnie będzie programowanie oras robienie własnych notatek. Oczywiście jakieś podstawowe gierki( czasami). Jeśli chodzi o cene to od 2k-4k.  Jestem fanem ekranów więc około 15 cali alw zarazem żeby był lekki. Szczerze jestem otwarty na propozycję.

 

W moim całym życiu korzystałem z Windowsa, a nie miałem szansy na MacBook ale jeżeli ktoś poda dobre argumenty by zainwestować to chętnie się skuszę.

W skrócie specyfikacja laptopa jakie chcę:

-od 8 do 16 Gb ramu

- i5 albo i7

-Co do karty graficznej 2 Gb wystarczą (moim zdaniem)

- wygodny i lekki

 

Jak coś znajdę to wyśle byście mogli ocenić. Pozdrawiam i Miłego
komentarz 27 sierpnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Kolega w pracy używa https://www.x-kom.pl/p/426852-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-156-i5-8250u-8gb-1201tb-win10-mx150.html ,chwali sobie, myślę, że to dobry wybór. 

komentarz 28 sierpnia 2019 przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
Nie przemawiają do mnie marka Huawei. Wolę postawić na sprawdzone marki typu dell, HP

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2019 przez Wiktor Panecki Użytkownik (920 p.)
Moim zdaniem jakiś laptop / laptopo-tablet na którego da się wgrać Ubuntu / Mint'a. W MacBook'a nie warto inwestować jak nie widzisz siebie programującego dla iOS lub inne Applowe OS'y. MacOS to dla mnie taki lepszy linuX ktory przydaję się gdy masz iPhone lub iPad'a bo szybko przekopiowywujesz rzeczy i ma darmowe programy typu office które są na wszystkich ich urządzeniach.
komentarz 27 sierpnia 2019 przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
Nie jestem fanem iPhone. Więc tak samo nie lubię systemu IOS. Najprawdopodobniej zabiorę Windows 10 i będę programować aplikację dla androida. Choć specjalistów Ios jest pewnie mniej. Proszę mnie poprawić gdy się mylę
komentarz 27 sierpnia 2019 przez Wiktor Panecki Użytkownik (920 p.)
Nie jesteś w błędzie. Lecz z tego co mówią mi osoby czytające moje kursy że Windows czasami ma okres, chodzi że po prostu czasami nie włączy programu bo nie. Dlatego ja polecam LinuXa, ale jeżeli będziesz pisał dla androida to może ich nie doświadczysz
0 głosów
odpowiedź 6 września 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Potrzebuje komplet informacji
 

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

0 głosów
odpowiedź 6 września 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jeśli chodzi o MacBoki to zawsze byłem sceptyczny. Sądziłem że, parametry są kiepskie a cena wygórowana. Tak nie są tanie. Dopiero jak stałem się posiadaczem swojego, wcale nie najnowszego MacBooka pro z 2014 roku to zrozumiałem. Mogę powiedzieć tak, to nie MacBooki są za wolne tylko Windows nie dopracowany. Po pierwsze Apple ma bardzo małą listę modeli i konfiguracji ich na którą robi swój system. Po drugie system to dopracowany Linux, jest naprawdę wydajny. Mój laptop nie należy do wydajnych a wykonuje np. przetwarzanie wsadowe szybciej niż komputer o podobnych parametrach na Windowsie 10. Pragnę jeszcze zwrócić uwęgla na design i niesamowitą ergonomie. Kolejna sprawa to fakt że komputery te są bardzo wytrzymałe, w końcu nie są zrobione z plastiku, tylko z aluminium. Dodam że Apple nie płaci mi za reklamę, jeśli nie byli by dobrzy to nie utrzymali by się na rynku tyle lat.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,803 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 5,222 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Jakub Olszak Użytkownik (540 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 233 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2023 w Sprzęt komputerowy przez Rnibsu Początkujący (290 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...