• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Maile z formularza na stronie WWW odbierane jako spam

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
1,287 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2019 w PHP przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)

Witam,

Ostatnio postawiłem pewną prostą stronę internetową dla akcji charytatywnej. Stworzona na Wordpressie (nie dyskutujmy tu o jakości tego rozwiązania, znam jego wady, mam pojęcie na temat webdevu ;)), miała po prostu działać i zostać stworzona w jak najkrótszym czasie. Ostatnio pojawiła się potrzeba stworzenia formularza kontaktowego - i wszystko działa idealnie poza jednym szczegółem - otóż maile które przychodzą na moją skrzynkę lądują w folderze ze SPAM'em. I tutaj pytanie - czy da się temu jakkolwiek zaradzić? Jestem w stanie z tym przeżyć, ale "fajnie by było" jakby jednak lądowały w normalnym folderze. Dodam że wtyczka do maili to Contact Form 7, więc można do woli kombinować z headerami, itp.

Pozdrawiam

2
komentarz 5 sierpnia 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Bardzo fajna akcja charytytaywna :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2019 przez Mr-root Gaduła (3,750 p.)
wybrane 5 sierpnia 2019 przez AdamSiekierski
 
Najlepsza

Miałem kiedyś taki sam problem i ten artykuł pomógł mi go rozwiązać - https://www.lockedownseo.com/contact-form-7-emails-going-to-spam/

+1 głos
odpowiedź 5 sierpnia 2019 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Wydaje mi się, że jest źle ułożony "szablon" mail'a. Wczoraj robiłem coś podobnego tylko na laravelu. Gdy wysyłałem same dane bez żadnych styli, ułożenia itd to maile lądowały w spamie. Gdy zacząłem korzystać z szablonu który był poprawnie i solidnie zrobiony, maile zaczęły lądować do głównej skrzynki
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2019 przez Wraith Gaduła (4,370 p.)

Maile trafiają do spamu jesli nie masz w DNS ustawionego wpisu o revDNS  czyli wskaznik PTR 

tam gdzie kupujesz hosting czy server to trzeba ich poprosic by pod twoja domene ustawili revDNS pod twoje ip wtedy dodaj w DNS i wysylka z servera bedzie potwierdzona 

Jak wejdziesz tu https://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx i wybierz z listy REVERSE LOOKUP i wpisz swoje ip 81.171.31.232 to mozna sprawdzic czy masz ustawione czy nie masz

Ja wysylajac maila moge sie podszyc pod twoj server ale nie podszyje sie pod DNS i wiec moje ip odwrotne bedzie inne niz twoje wiec wtedy trafiam do spamu lub gdy nie jest to PTR ustawione

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,482 wizyt
pytanie zadane 7 października 2017 w PHP przez BlackCat_ Początkujący (310 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,271 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2018 w PHP przez marek90552 Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2018 w PHP przez kacperl95 Obywatel (1,980 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...