• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podajcie pomysły na programy do ćwiczenia umiejętności :)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
714 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Tematyka dowolna, języki w których będę operował:
JavaScript + Node.js
C++ oraz SFML.

Nie oszczędzajcie na poziomie trudności projektu, piszcie co przyjdzie wam do głowy.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 14 lipca 2019 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Usługa do monitorowania stanu mikroserwisów postawionych na Dockerze, wysyłająca SMS-a do admina, gdy jakaś usługa padnie. Do tego ładny panel webowy z wykresami itd. przedstawiający, co się dzieje z mikroserwisami.
komentarz 14 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak widac, nie szczedziles na poziomie trudnosci.

A ja proponuje gre MMO 2D + uzycie AI jako systemu antybotow, czy antycheata
komentarz 14 lipca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)

@Comandeer, 
Chyba pisałem coś do ćwiczenia i praktycznego a nie jakieś projekty które brzmią na komercyjne

komentarz 14 lipca 2019 przez Comandeer Guru (601,450 p.)

Nie oszczędzajcie na poziomie trudności projektu, piszcie co przyjdzie wam do głowy.

Twoje własne słowa. Poza tym projekty komercyjne to najbardziej praktyczny sposób ćwiczenia. Pomijam fakt, że można znaleźć takie rozwiązania open-source, niekomercyjne.

komentarz 14 lipca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Polecam zapoznać się z definicją ćwiczenia, tymbardziej metodycznego...
komentarz 14 lipca 2019 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Polecam nie zakładać, że Twój rozmówca nie rozumie pojęć, o których mówisz. Nie podałeś ani poziomu, na którym jesteś, ani o jaki typ ćwiczeń Ci chodzi, więc zarzucanie mi niezrozumienia tematu jest po prostu śmieszne w tym momencie.
komentarz 14 lipca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Dałeś bez sensu odpowiedź i sam to wiesz a jeszcze chcesz się sprzeciwiać?
4
komentarz 14 lipca 2019 przez Comandeer Guru (601,450 p.)

Przeczytaj jeszcze raz swoje pytanie, potem moją odpowiedź i powiedz mi, gdzie są szczegóły pozwalające na dobranie odpowiedniego ćwiczenia metodycznego:

  • nie wiadomo co dokładnie chcesz ćwiczyć – całe technologie, ich wycinek, ich integrację;
  • nie wiadomo, na jakim poziomie znajomości danych technologii jesteś – czy na początkującym, czy na zaawansowanym, czy na jeszcze innym;
  • piszesz o projekcie, a więc o czymś większym, a nie klasycznym ćwiczeniu algorytmicznym;
  • sam chciałeś odpowiednio wysoki poziom trudności.

To, co zaproponowałem, pozwoliłoby Ci zapoznać się przekrojowo zarówno z JS po stronie klienta, jak i Node.js, a równocześnie wprowadziłoby tematykę devops i konteneryzacji. Do tego integracja z zewnętrznym API usługi do wysyłania SMS-ów. Po wykonaniu takiego projektu Twoja wiedza byłaby wielokrotnie poszerzona, a także nabyłbyś umiejętności korzystania z dokumentacji (bo bez tego takiego projektu się nie da wykonać).

Więc tak, "sprzeciwiam się", bo sam nie dostarczyłeś żadnych potrzebnych informacji, ale zarzucasz mi, że nie rozumiem co to ćwiczenie. Rozumiem bardzo dobrze. Właśnie na takich ćwiczeniach, jak to, które zaproponowałem, sam zdobyłem swoją wiedzę.

Z mojej strony EOT.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 862 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2019 w C i C++ przez kondziop6 Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 558 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 1,287 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w C# przez gmcode Gaduła (3,120 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...