• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomysły na projekty c++, współbieżność

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
538 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2020 w C i C++ przez DamianW Bywalec (2,080 p.)
Dzień Dobry wszystkim ,mam takie pytanko. Ostatnio zacząłem sobie czytać książkę Pana Anthony'ego  Williamsa pt. "Język C++ i przetwarzanie współbieżne w akcji"  i można powiedzieć ,że totalnie wsiąknąłem w temat programowania współbieżnego . Mój problem polega na tym jednak ,że brak mi pomysłów na projekty , w których mógłbym używać tych bibliotek. Czy ktoś mógłby podzielić się pomysłem na projekt / projekty ? :D

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2020 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
wybrane 29 czerwca 2020 przez DamianW
 
Najlepsza

Najlepiej to chyba przetwarzanie dużych ilości danych 
Pobierasz sobie jakiś potężny dataset -> https://www.kaggle.com/datasets tu masz gotowe bazy danych

Ustalasz sobie jakieś statystyki które chciałbyś wyliczyć, które są dość skomplikowane i zajmują troche czasu
I za pomocą współbieżności kombinujesz jak zrobić to szybciej
Początkowo masz ogromny progres, a później okazuje sie że operacje związane z utrzymaniem wielu wątków, ich odpalaniem itd, też zajmują moc, więc to nie jest tak że do każdej akcji im więcej wątków tym lepiej, czasami tworzenie wątków i zarządzanie nimi zabiera więcej mocy od korzyści jaką dają

Najlepiej to przećwiczyć i przebadać

Wymyśl sobie tak z 10-20 różnych statystyk najlepiej i szukaj najszybszego sposobu 

komentarz 29 czerwca 2020 przez DamianW Bywalec (2,080 p.)
Świetna strona i świetny pomysł na wykorzystanie bibliotek przetwarzania współbieżnego! Bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam :D
+2 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2020 przez fedora Użytkownik (500 p.)

marcin99b zaproponował ciekawy pomysł. Innym równie ciekawym wykorzystaniem współbieżności są też metody numeryczne, a konkretnie mam na myśli algorytmy ewolucyjne. Nie są one zbyt skomplikowane, a także nie wymagają żadnych danych. Przykładem ich użycia może na przykład być optymalizacja jakiejś skomplikowanej ciągłej funkcji wielu zmiennych z jakimiś ograniczeniami co do dziedziny np:

f(x,y,z,w) = sin(x*y)*log((z+w)^2) + cos(z*w)*(x-y+z-w)^3    ; x,y,z,w należą do przedziału (-100, 100)

W celu znalezienia maksymalnej wartości takiej funkcji polecam zapoznać się z działaniem zwykłego algorytmu ewolucyjnego:

  • krzyżowanie
  • mutowanie

A następnie rozszerzenie problemu o model wyspowy (migracyjny). Moja sugestia to traktowanie jednej bądź kilku wysp jako osobne wątki. Migracjami będzie wymiana informacji między wątkami. Powodzenia!

 

BTW: funkcja wymyślona z czapy. Bardziej wymagająca funkcja o dowolnym wymiarze wektora parametrów:

https://www.sfu.ca/~ssurjano/schwef.html

GA nie służą tylko do optymalizacji jakichś z góry znanych funkcji. Przykładowy fajny filmik z wykorzystaniem GA: https://www.youtube.com/watch?v=r_It_X7v-1E

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,218 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w C# przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 966 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2019 w Python przez Borys Użytkownik (830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,228 wizyt
pytanie zadane 27 września 2020 w Python przez lubie internet Użytkownik (780 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...