• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Baza Danych. Pobieranie konkretnych informacji z sql do php.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
395 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2019 w SQL, bazy danych przez Sziasztok! Nowicjusz (120 p.)

Witam!

Chciałem stworzyć stronę, która byłaby "sklepem". Mam bazę danych z 2 informacjami:

Produkt Cena 
Woda 1.50
Chleb 2.00

(oraz "id" każdego produktu)

Mam stronę, której zawartością jest lista rozwijana oraz pole na numer. Zawartością listy są produkty, a z pola na numer wypisywana byłaby ilość sztuk danego produktu. Dla przykładu: na liście wybieram wodę, a w polu wpisuję 3 czyli ilość sztuk. W tym momencie po wciśnięciu podlicz podane informacje metodą POST przekierowuję informację do drugiego pliku .php gdzie jestem już połączony z bazą danych.

Będąc tam jedna z przesłanych danych: "Produkt" powinna wyszukać jej w sql oraz dodatkowo do innej zmiennej dodać jej cenę. Czyli pobrane zostaną 2 nowe zmienne:

$produkt i $cena

Następują obliczenia i otrzymujemy szukaną cenę za daną ilość sztuk danego produktu.

3 wartości (Produkt, ilość sztuk i cenę przedstawimy też później komendą "echo").

 

Wracając, mój problem polega na tym, że nie mam pojęcia jak wyszukać odpowiednią cenę na podstawie produktu i dać je do odpowiednich zmiennych. 

Drugie pytanie. Czy istnieje możliwość, żeby zawartością listy rozwijanej byłyby tylko dane (produkty) pobrane tylko z sql? Byłoby by to dobre ułatwienie, dzięki czemu nie trzeba by każdego wpisanego do bazy produktu dodatkowo wpisywać do php. 

Co do kodu mam 3 pliki. W pierwszym jest formularz z listą, polem, i subbmit'em. 2 (connect.php) to plik łączący się z bazą danych, a 3 to plik, gdzie trafiają informację z 1. Jest tam też miejsce połączenia

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2019 przez TomekN Początkujący (330 p.)
ale jakie dwie zmienne

select cena where produkt = wybranyprzezklientaprodukt;

Pytanie 2 tworzysz dynamicznie liste tzn zamiast pisać w html listę ala, ola, ela itd pobierasz ale, ole, ele w pętli w zapytaniu sql.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 571 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2016 w PHP przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 127 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2020 w SQL, bazy danych przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 95 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2019 w PHP przez CherryOp Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...