• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

UEFI Boot Type ,no bootable device insert boot disk and press any key,

0 głosów
110 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia w Sprzęt komputerowy przez PolskiDrops Nowicjusz (120 p.)

Witam

Pojawił się dzisiaj dziwny błąd po wczorajszym oglądaniu filmów na Netflxie (nie wiem czy do ma coś do rzeczy) odłożyłem laptopa na biurko i poszedłem spać i kiedy chciałem go uruchomić pokazało mi się czarne tło z napisem Checking media 

następnie pokazała  sie niebieska ramka  nie pamiętam treści  miałem nacisnąć okey następnie pokazały mi się dwie opcje w zatytułowanej ramce  Boot Manager i pisało coś z IPv4 i IPv6  oraz miałem wybrać 1 z dwóch opcji po naciśnięciu jednej z nich system uruchomił się identycznie , ponownie do wyboru miałem te same opcje  co poprzednio  nic się nie zmieniło po wpisaniu w Googla o co chodzi pojawił mi się tutorial po ENG  było tam pokazane żeby włączyć bios i zmienić opcje

W zakładce Boot

Zatytułowaną BOOT MODE <UEFI Boot Type> zamieniłem na < Legancy Support> następnie ponownie go uruchomiłem pokazały mi się notki m.in

media test failure check cable Exiting Broadcom PXE ROM

Wyłączyłem go wyjąłem baterie wyjąłem i  wsadziłem dysk twardy(HDD) myśląc może że coś nie styka po włączeniu Biosa w składce Boot  ponownie wybrałem opcje <UEFI Boot Type> i błąd zniknął.

Laptop to Acer Aspire E1-571G trochę już lat ma z jakiej 4 może 5  :) pisałem to z pamięci bo nie wiem jak to odwrócić i pokazać wam to np na zdjęciach :( , które lepiej wam by  pokazały cała sytuacje.

Moje pytanie jest takie czym jest to spowodowane, czy może dysk jest to wyrzucenia???? czy może to normalne w takim laptopie??

Nie straciłem żadnych folderów itd.

Może też leży w tym wina (napisałem poniżej dodatkowo historie dotycząca tez tego laptopa może pomoże w odpowiedzi)

Laptop posiada 2x4GB RAM od KINGSTONA HYPERX  kupiłem je z jakieś 4 miesiące temu bo oryginalne kość 4GB przestała działać a na 2gb nie dawał rady lagował masakrycznie ,kiedy miał 2GB  ( pojawił się Blue Screen z różnymi błędami m.in czepiał się dysku twardego ale po sprawdzeniu go nie był uszkodzony w sensie ten dysk ) a kiedy miał tylko 4GB gasł  a po wymianie RAMu pojawił się może z 4 razy nie więcej i tez chodziło o dysk i o coś tam jeszcze  , procesor to Intel Core i3-3100M CPU 2,40GHz z Windowsem 8,1, czysty jest w środku w sensie nie ma kurzu w środku laptopa.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 maja przez ZakosiliMiPeceta Użytkownik (500 p.)
Masz włączony ROM od karty sieciowej, znajdź w UEFI jego opcje i wyłącz go. Ustaw później sekwencję bootu (na 1st miejscu Windows Boot Manager) i powinno wszystko działać.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 243 wizyt
pytanie zadane 28 lutego w Systemy operacyjne, programy przez pszeszczep66 Nowicjusz (170 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

67,127 zapytań

114,075 odpowiedzi

241,784 komentarzy

47,030 pasjonatów

Przeglądających: 222
Pasjonatów: 16 Gości: 206

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...