• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z Boot Mode w UEFI

0 głosów
105 wizyt
pytanie zadane 28 lutego w Systemy operacyjne, programy przez pszeszczep66 Nowicjusz (170 p.)

Witam, mam problem z UEFI. Chciałem zainstalować Linuxa obok Windowsa i zrobić dualboot ale mam problem gdyż nie mam możliwości zmiany Boot Mode z UEFI na Legacy Support ponieważ nie mam w ogóle takiej opcji (obrazek).

Wiem, że taka opcja kiedyś się tam znajdowała, a teraz jej nie ma. Czy wie ktoś co może być problemem?

Również chciałem dopytać dlaczego opcja bootowania czegoś o nazwie ubuntu jest dostępna. Kiedyś próbowałem instalować ubuntu ale zrezygnowałem i formatowałem cały dysk.

Z góry dziękuje za pomoc.

Nie wiem czy to potrzebne ale

Laptop Hyperbook N87S

Procesor: I7-8750H

Karta graficzna: GTX 1060

UEFI: AMI 2.20.1271

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 lutego przez Krzysztof Korpas Użytkownik (720 p.)
Cześć, spróbuj w ustawieniach uefi wyłączy Boot Security wtedy powinieneś mieć opcje do ustawienia trybu legacy.

Jeśli nie mimo wszystko nie znajdziesz tej opcji możesz zainstalować Windowsa, potem np. ubuntu x64 i multiboot z uefi też zadziała.

Pozdrawiam
komentarz 28 lutego przez pszeszczep66 Nowicjusz (170 p.)
Niestety dalej nie działa. Zrobiłem jak napisałeś i teraz mi wyskakuje GNU GRUB. Windows działa ale jak chce włączyć linuxa(Mint Cinnamon) to pokazuje sie logo Minta podczas ladowania a pozniej sie zamienia w czarny ekran i tylko można ruszać myszką.
komentarz 28 lutego przez Krzysztof Korpas Użytkownik (720 p.)
To ze wyświetla się GRUB to prawidłowy objaw, natomiast jeśli chodzi o uruchamianie Minta to nie jestem pewien co może być przyczyną. Ja osobiście mam zainstalowane Ubuntu z windows w ten sposób od roku i działa prawidłowo. Jeszcze trzeba sprawdzić czy w trakcie instalacji partycje zostały dobrze ustawione. Jak wrócę do domu z pracy to prześle cie jak powinny być ustawione.
0 głosów
odpowiedź 2 marca przez Krzysztof Korpas Użytkownik (720 p.)
edycja 2 marca przez Krzysztof Korpas
Przepraszam że dopiero teraz ale ostatnio mam mało czasu.

wracając do tematu tutaj masz podział partycji dla prawidłowej pracy Mint-a z Uefi.

Nie wysyłam swojego podziału bo mam Chaos w ilości partycji i mogło by to nie być czytelne.

https://linuxiarze.pl/podzial-dysku-uefi/  Pozdrawiam
komentarz 2 marca przez pszeszczep66 Nowicjusz (170 p.)
Super dzięki, spróbuje jutro i dam znać :D

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 7,230 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez wo2324 Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 33 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 403 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez miro Pasjonat (19,060 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o odpowiedni tytuł, kategorię oraz tagi.Tagi

63,181 zapytań

109,416 odpowiedzi

228,571 komentarzy

42,831 pasjonatów

Przeglądających: 203
Pasjonatów: 10 Gości: 193

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...