• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stare wykonane zlecenia - obawy z nim związane.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
112 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2019 w Offtop przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
Witam, potrzebowałem pieniędzy na życie więc popytałem w okolicy o tworzenie stron i serwisów, czegokolwiek, znalazłem osobe która chciała przeniesienie strony na inną domene (głównie zmiana nazwy/adresu), zgodziłem się.

Dowiedziałem że obecnie ktoś inny opiekuje się domeną i hostingiem i gościu chciałby żeby prze okazji przenieść hosting na inny, także się zgodziłem, zapronowałem tymczasowo podłączenie pod swoj hosting plikow jego strony, bo w koncu ważyla kilkanaście mb, a ja miałem wolne pozostale 98%.

Strone przenioslem i wszystko zrobiłem, pokrył koszty domeny i hostingu (~110) zł i dwukrotnie takie wynagrodzenie otrzymałem (~220zł), kilka dni później chciał żeby jednak przenieść wszystko na jego własne hosting i domene w innym miejscu, jako że uratowal mnie dość mocno wtedy kiedy potrzebowalem zgodziłem się.

Zalożył konto na hostingu pod swoj adres z firmą i tam przenioslem pliki oraz tym zarządzam, konto na domenie sam przepisalem na jego dane (mógł zrobić to obecny administrator, czyli ja.)

Za prośbą tez zmienilem kilka funkcji na stronie, która zostala dla niego wykonana przez inną firmę, na koniec poprosil mnie czy co roku jak wyśle mi to ~110zł czy mogę opłacić je. (przytakłem, ale zastanawiam się nadtym aby wszystkim było dobrze i wygodnie.)

Obecnie widocznie ja zgodzilem sie na oplacanie strony i zarządzanie nią (konto hosting/ domena).

Wszystko działo się bez umowy, są tylko nieznaczne maile ponieważ większość rozmów była osobiście. Z czasem dam wszystkie dane dostępowe z instrukcjami aby mógł sam opłacać stronkę.

Bardziej mnie ciekawi fakt, czy mogę spać spokojnie? Czy mogę mieć przez to jakiekolwiek problemy? Jestem osobom która strasznie się boi problemów, że ktoś w celu zdobycia pieniędzy oskarży mnie o coś, cokolwiek.

Wszystko mialo miejsce pół roku temu, ale nadal się martwię.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 marca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Trochę chaotyczny post, na dodatek parę rażących błędów. W każdym razie nie bardzo widzę, w którym miejscu jest słaby punkt, który nie pozwala Ci spać po nocach? Możesz sprecyzować?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 329 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 882 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 553 wizyt
pytanie zadane 29 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez The-Fenix Nowicjusz (120 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...