• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podział na partycje w windows

Object Storage Arubacloud
0 głosów
333 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Zawisza czarny Obywatel (1,700 p.)
Jak podzieliłem windowsa na 2 partycja jedna system, druga resztę to jak zmienić instalacje programów na dysk D? Czy sterowniki instalować w takim przypadku na C na D?  Ile najlepiej miejsca dać na system?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 marca 2019 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Wszystko zależy jakiej pojemności masz dysk i gdzie chcesz instalować programy/gry itp.
Jak chcesz mieć partycję tylko na sam system, całą resztę wrzucać na dysk D to wystarczy ze 30 GB.
Jak chcesz instalować na partycji z systemem jeszcze inne programy/gry itp. to zdecydowanie więcej musisz przeznaczyć.

Ja osobiście na partycji systemowej mam oprócz systemu jeszcze wszystkie aplikacje, które są mi niezbędne do pracy. Resztę (inne aplikacji, gry, itp.) trzymam na innej partycji.

Nie rozumiem pytania ze sterownikami? One powinny być instalowane na partycji systemowej, zresztą system operacyjny sam sobie instaluje sterowniki do odpowiedniego katalogu.

Podczas instalacji masz możliwość wyboru lokalizacji i tutaj sobie zmieniasz z C, na D.
0 głosów
odpowiedź 16 marca 2019 przez Hexatorn Bywalec (2,240 p.)

Ja bym instalował sterowniki na Dysku Systemowym.
Co do wielkości Dysku Systemowego to jest to indywidualny wybór i zależy od tego ile masz zainstalowanego oprogramowania i jakiego. Ja na Dysk Systemowy polecam 100 GB. Dla mnie to optymalny wybór.
Jeżeli korzystasz z Outlooka i dostajesz dużo maili np. 40-100 dziennie do dolicz dodatkowe 50 GB.

Dlaczego 100 GB:

  • Sam System z aktualizacjami może zająć nawet 40 GB. Szczególnie jeżeli nie będziesz ręcznie usuwał plików z aktualizacjami które już są zainstalowane. Dużo częściej będzie to 20 GB. Zależy to oczywiście od tego który Windows i ile poprawek miałeś zainstalowane z Dysku instalacyjnego a ile dociągnąłeś przez internet.
  • Na dysku Systemowym będziesz miał także pliki cookies z internetu. Inne dane tymczasowe i konfiguracyjne z gier (w tym zapisy stanu gry) i programów a to swoje także zajmuje i instalacja tych aplikacji na innym dysku nie wyrzuca ich w całości na inny Dysk. Często tworzą one swoje foldery w poniższych lokalizacjach a po usunięciu aplikacji dane czasami nadal zostają. Jak zacznie ci brakować miejsca to warto je sprawdzić.
    • C:\Users\Nazwa_twojego_użytkownika
    • C:\Users\Nazwa_twojego_użytkownika\Documents
    • C:\Users\Nazwa_twojego_użytkownika\AppData\Local
    • C:\Users\Nazwa_twojego_użytkownika\AppData\LocalLow
    • C:\Users\Nazwa_twojego_użytkownika\AppData\Roaming
  • Dysk Systemowy to nadal Pulpit, i katalog Download, jako użytkownik często w tym pierwszym zostawiam tony małych folderów a drugiego z reguły nie czyszczę regularnie, Miejsce się przydaje.


Ja swój dysk dziele  na co najmniej na 4 partycje. A aktualnie mam 6.

  • System - wiadomo czasem trzeba przeorać.
  • Programy - u mnie ok 70% aplikacji działa po ponownym postawieniu Systemu bez instalacji. Ale po takim czymś często trzeba pokazać Windowsowi czym otworzyć dany plik.
  • Gry - raczej do ponownej instalacji wszystko po reinstalacji Systemu. Ale warto sprawdzić czy na pewno.
  • Dane - Moje projekty, muzyka zdjęcia itp.

    Jeżeli mogę coś zasugerować to zastanów się nad zrobieniem Obrazu Dysków jak będziesz miał wszystko poinstalowane. Z takiego backapu można przywrócić dysk Systemowy nawet w 4 min. Bez porównania z czasem instalacji Systemu. Warto na to poświęcić kilka GB.

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 631 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez BENG Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...