• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

podział dysku na partycje podczas instalowania systemu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
145 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez maxkolanko1998 Gaduła (3,230 p.)
mam pytanie jeśli mam kilka dysków i chce zmienić rozmiar partycji to po co mam usuwać istniejące dyski. Pytam z czysto technicznej ciekawości? Jeśli chce zmienić rozmiar partycji, a mam kilka dysków to muszę je usunąć. Tak? Ale po co usuwać te dyski. Żeby móc na nowo stworzyć odpowiednie partycje. Żeby przed stworzeniem nowych partycji po usunięciu tych dysków mieć dostęp do całej pojemności dysku. Po co mam usuwać te dyski jeśli chce zmienić rozmiar dysku? Te istniejące dyski to partycje które zostały utworzone na jednym dysku czy dyski które fizycznie znajdują się w komputerze.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 stycznia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
wybrane 22 stycznia 2022 przez maxkolanko1998
 
Najlepsza
Zakładając, że "dyski" to partycje na tym samym dysku fizycznym, to generalnie nie trzeba ich usuwać, ale istnieje ryzyko - jeśli jakąś partycję trzeba skrócić, by zrobić miejsce dla powiększanej - że część danych może zostać uszkodzona.

Oczywiście to też zależy od tego, jak program partycjonujący radzi sobie z takimi sytuacjami.
komentarz 22 stycznia 2022 przez maxkolanko1998 Gaduła (3,230 p.)
dzięki

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 75 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 468 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...