• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co lepiej się uczyć

Object Storage Arubacloud
0 głosów
263 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez xeezz Nowicjusz (240 p.)
Witam, co w tych czasach jest lepsze chciałbym zacząć się uczyć IT, baza danych sieci co byłoby lepsze w IT?
komentarz 11 marca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
A moze czego lepiej sie uczyc?
komentarz 11 marca 2019 przez xeezz Nowicjusz (240 p.)
No dokładnie co lepiej

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 11 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
To co cie interesuje, bo wtedy uczysz sie najszybciej

Lepszy jest specjalista od czegoś mniej opłacalnego
Niż amator od czegoś z dużym zapotrzebowaniem
komentarz 11 marca 2019 przez xeezz Nowicjusz (240 p.)
Najbardziej to własnie baza danych sieci komputerowe kiedyś programowanie ale to jest dla mnie zatrudne i samemu nie dam rady tego sie nauczyc myśle nad bazą danych i sieci komputerowe, najbardziej te 2 rzeczy mnie interesują, dobry to jest wybór?
komentarz 11 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
A czujesz że sam z siebie chcesz dowiadywać się nowych rzeczy?
Czy to jest wybór na zasadzie "Chce do IT, to nie wygląda cieżko więc powinno być ok"
komentarz 11 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

programowanie ale to jest dla mnie zatrudne i samemu nie dam rady tego sie nauczyc

akurat to jest chyba najłatwiejsze do samodzielnej nauki... masz gotowe tutoriale od A do Z, dużą społeczność itp. Z czym dokładnie miałeś problem w programowaniu?

komentarz 11 marca 2019 przez xeezz Nowicjusz (240 p.)
Jakby to ująć programowania nie umiem się uczyć inaczej jest wlasnie z sieciami i bazą danych w programowaniu wygląda to tak ze przepisuje tylko frazy z oglądania filmów na YouTube a na samym przepisywaniu nie nauczę się wiem co to zmienna warunek pętla,
komentarz 11 marca 2019 przez xeezz Nowicjusz (240 p.)

@marcin99b,   Tak chce sam z siebie lubię to interesuje mnie to, całe IT, tylko nie wiem jak się do tego zabrać zeby zacząć się uczyć w 100%, jak się uczyć zeby coś z tego wynieść oglądanie filmów czytanie książek 

komentarz 11 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

tylko nie wiem jak się do tego zabrać zeby zacząć się uczyć w 100%, jak się uczyć zeby coś z tego wynieść oglądanie filmów czytanie książek 

to brzmi jakbyś prosił o przepis na tzw. motywację, a raczej urojoną motywację, bo czegoś takiego tak naprawdę nie ma :)

Po prostu weź do ręki książkę albo tutorial np. z baz danych, poucz się podstaw i zacznij robić własne rzeczy, np. własną bazę, poćwicz relacyjność, zapytania, administrację bazy itp. Nic trudnego, tylko trzeba po prostu chcieć, tak naprawdę to sprawa jest banalnie prosta - albo chcesz się uczyć albo nie :) nie ma tu kompletnie żadnych szarości... jeden-zero.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,577 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 1,717 wizyt
pytanie zadane 16 września 2018 w Python przez Archiwista Początkujący (250 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...