• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak się uczyć pythona jeśli znam już podstawy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,718 wizyt
pytanie zadane 16 września 2018 w Python przez Archiwista Początkujący (250 p.)
zmienione kategorie 16 września 2018 przez Archiwista
Cześć

Ukończyłem właśnie "Python dla każdego. Podstawy programowania."

https://helion.pl/ksiazki/python-dla-kazdego-podstawy-programowania-wydanie-iii-michael-dawson,pytdk3.htm#

Książka jak najbardziej na plus. Wydaje mi się że mam już podstawy tym bardziej że wszystkiego używałem w praktyce.

Jestem dość młody (1 klasa technikum) ale myślę czy nie powiązać z tym swojej przyszłości.

Jak mógłbym się dalej uczyć pythona, rozwijać się? Co wy byście zrobili mając tą 1 książkę za sobą?

Jeśli pytasz o Front-end lub back-end to zdecydowanie to 2

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 września 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Wymyśl sobie projekt jakiś np. aplikacja konsolowa do przechowywania haseł i loginów. Musisz wymyślić sposób przechowywania haseł w bezpiecznej formie, mechanizm weryfikacji osoby chcącej odczytać hasła... Im dłużej będziesz o tym myśleć to znajdziesz co raz więcej możliwości i rzeczy do odpowiedniego przemyślenia.
+2 głosów
odpowiedź 16 września 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Warto zaznaczyć, że znajomość technologii nie jest jakoś bardzo wiążąca dla programisty. Takową można się nauczyć w parę miesięcy, doczytując szczegóły w miarę potrzeby. Lepiej zajmij się wyrabianiem dyscypliny w pisaniu projektów oraz znajomością dobrych praktyk. Zapoznaj się z zasadami czystego kodu oraz testami (na początku jednostkowymi). Przydatny może się stać również Git. Zrobisz parę praktycznych projektów z wykorzystaniem frameworków (platforma blogowa, czat internetowy, proste forum itp.) i będziesz miał dzięki temu rzeczywiste doświadczenie oraz portfolio do CV.

+1 głos
odpowiedź 16 września 2018 przez Benek Szeryf (91,050 p.)
Ciekawe kiedy ludzie dostrzegą, że Python to nie tylko Django... Jest jeszcze Machine Learning, Data Science, programy użytkowe, skrypty do automatyzacji i monitoringu systemów, wizualizacja danych, web scrapping, czy gry 2D. Django to jest zaledwie kilka procent tego, co można zrobić w Pythonie.
0 głosów
odpowiedź 16 września 2018 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
To zależy co chcesz robić z tym Pythonem. Jeśli strony internetowe, to zainteresuj się frameworkiem zwanym "Django".
komentarz 16 września 2018 przez Archiwista Początkujący (250 p.)
Stron internetowych nie chcę. Tylko programy, skrypty może gry (marzenie)
komentarz 16 września 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
W Pythonie gry można robić, ale nie jest to zbyt optymalne...
komentarz 16 września 2018 przez Archiwista Początkujący (250 p.)
No to programy, skrypty
komentarz 16 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
to poszukaj sobie " jakich bilbiotek - się używa do tworzenia programów" np... i zajmij się stworzeniem własnego projektu
0 głosów
odpowiedź 16 września 2018 przez izonik Stary wyjadacz (12,560 p.)

Czy robiłeś jakiś WŁASNY projekt ? Jeśli tak to ok. Jeśli nie to osobiście polecam zrobić, abyś nauczył się szukać rozwiązać samodzielnie. Książki są fajne - prowadzą użytkownika za rękę pokazując co i jak. Warto jednak posiąść inną ważną umiejętność, jaką jest szukanie informacji. Podczas tworzenia czegoś własnego na 100% natkniesz się na coś czego nie było w książce. Sztuką jest wtedy nie podać się a dążyć do końca. Szukać rozwiązania w dokumentacji, tutorialach a w ostateczności pytać na forum.

Warto też poćwiczyć rozwiązywanie zadań z np. SPOJa .

Kolejną sprawą jest czysty kod. Warto nauczyć się dobrych praktyk w Pythonie. Pycharm zdaje się wytykać większość rzeczy nie zgodnych z PEP8, więc warto go używać. (nie pamiętam czy jest to włączone domyślnie czy trzeba samemu)

Piszesz że chciałbyś wiązać z tym swoją przyszłość, w takim razie najlepsza będzie nauka frameworka Django.

I dochodzimy do kolejnego akapitu. Jak u Ciebie z językiem angielskim ? Dasz radę czytać książkę, tutorial po angielsku ? Nawet jeśli tak - to nie przestawaj rozwijać się w tym kierunku, ten język jest bardzo ważny w tej branży. TIP Pisz komentarze i nazwy zmienne po angielsku. Nawet jeżeli będziesz musiał co chwila zaglądać do tłumacza / słownika.

 

Więc co mogę polecić do nauki Django.

Django in Examples

Oficjalny tutorial,

Dokumentacja,

Google.

 

Najlepiej przerobić tutorial + ewentualnie książkę i nade wszystko robić jakiś własny projekt.

Można też inaczej zakładasz sobie że chcesz zrobić to i to, i dążysz aby to zrobić, ucząc się po drodze ale i tu warto choćby przerobić oficjalny tutorial, aby wiedzieć gdzie zacząć.

 

W Django tworzymy backend, czyli to co działa po stronie serwera, warto jednak znać choćby podstawy HTML, CSS, JS, umożliwi nam to stworzenie jakiegoś prostego layoutu.

Choć w Django jest to mało przydatne to podstawy SQL też warto znać.

 

Tak a więc o ile dotrwałeś do tego punktu. Poniżej kilka pojęć co do których nie mam pewności czy były w książce.

  • Dekoratory,
  • F-Stringi (na bank nie było, bo doszły w 3.6, zapoznaj się z nim bo są CUDEM),

 

A więc w jakiej kolejność się tego uczyć ? HTML potem Django ? Odwrotnie ?

Najlepiej naraz, to znaczy ucząc się Django już na początku będziesz tworzył szablony więc podstaw HTML-a można nauczyć się w "locie", zresztą nie jest to skomplikowany język. CSS to już co innego, dla mnie do dziś jest to niekiedy magia, jednak podstawy nie są trudne.

Kolejny element to git, czyli system kontroli wersji. Warto go znać i używać, zawsze i wszędzie.

 

0 głosów
odpowiedź 16 września 2018 przez Piotr Jasiński Bywalec (2,120 p.)

Byłem jakieś pół roku temu w podobnej sytuacji i jedyny sposób aby się rozwinąć to pisać, pisać i jeszcze raz pisać najlepiej rzeczy które będą ci potrzebne ja np chciałem i napisałem sobie własny notatnik razem z kolorowaniem składni do Daedalus(język używany w grze Gothic,Gothic 2 razem z dodatkiem NK), później było zlecenie(dostałem jakieś na prosty program) po nim przepisanie wcześniejszego notatnika bo twój kod pierwszy to przeważnie za ładny nie jest aż w końcu zabrałem się za pisanie skryptów do Multi mój skill podskoczył wtedy o jakieś 100%(nauczyłem się kolejnego języka Squirrel oraz poprawiłem jakość swojego kodu oraz ogarnąłem podejście obiektowe) no a teraz zabieram się do Nauki Django smiley także ważne jest abyś pisał nie jest istotne co byle byś to robił. I nie bój się dużych kroków bo to one najbardziej uczą wiadomo nie bierz się za pisanie nie wiadomo czego ale nie mów sobie tak a nie zrobię tej appki bo nie wiem jak łapać słowa kluczowe bo wtedy stracisz chęć najlepiej jeśli będziesz robił a takie rzeczy ignoruj jak napotkasz przeszkodę to ją przejdziesz ale na teraz nie zajmuj sobie nią głowy.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 2,522 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2018 w Python przez Vorfrande Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 404 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2020 w Python przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 605 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Python przez darb2000 Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...