• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czego uczyć się dalej, znają podstawy pythona.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
2,508 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2018 w Python przez Vorfrande Początkujący (360 p.)
Witam, zacząłem się uczyć pythona z kursu na kanale skewoo (link: https://www.youtube.com/watch?v=NN5Pht2FRWs&list=PLdBHMlEKo8UcOaykMssI1_X6ui0tzTNoH). Ukończyłem cały kurs, ze zrozumieniem i przyswojeniem wiedzy. Jednak od tygodnia myślę czego uczyć się dalej, i nie mam pomysłu. Co da mi największe możliwości jeżeli chodzi o prace za 3-4 lata? Mam bardzo dużo wolnego czasu i chce go zainwestować w naukę programowania aby za te 3-4 lata móc się ubiegać o stanowisko juniora. Nie koniecznie musi być to związane z językiem python, inne też z chęcią rozpatrzę. Angielski umiem na tyle dobrze aby zrozumieć angielskie poradniki. Z góry dziękuję :)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ja bym się uczył Django lub Pyramid, Flask. Do tego SQL czyli PostgreSQL lub MongoDB. Oczywiście Python i framework to konkurent PHP i Ruby, więc musisz umieć HTML5, CSS3/Bootstrap i JS/ECMAscript lub TypeScript i do tego Angular czy React, Vue.
komentarz 14 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Co ma nauka backendu do konieczności znajomości frameworków frontendowych?

Czy to przypadkiem nie od frontendu są ludzie od frontendu?
komentarz 14 lutego 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Python jest mały to nie Java czy C#, chociaż przy .Net też wymagają Javascript.
komentarz 12 października 2018 przez Maro1988 Nowicjusz (100 p.)

@marcin99b,

"Co ma nauka backendu do konieczności znajomości frameworków frontendowych?

Czy to przypadkiem nie od frontendu są ludzie od frontendu?"

 

Owszem, of frondendu są ludzie, ale często spotkasz się z sytuacją gdzie od junira wymaga się znajomości także frondendu. To głównie zależy od miasta w którym szukasz pracy.

W Warszawie rynek jest na tyle duży, że można znaleźć pracę tylko związaną tylko z backendem, ale np w Poznaniu jest dużo trudniej. Oferty dla juniora mają w wymaganiach kilka lat doświadczenia.

Kiedy nie masz tego doświadczenia wymaga się od ciebie znajomości innych technologii i prawie zawsze w wymaganiach znajduje się kilka technologii frontendowych.

1
komentarz 12 października 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Racja

Ale według mnie, osoba która chce pracować jako backend powinna myśleć głównie o backendzie
A nauka frontendu powinna być dodatkiem, żeby odciążyć osoby od frontendu
I też być w stanie robić proste rzeczy -> jak dodałeś jakieś pole to dodaj do formularza itd

Osoba która rozwija się w obie strony, to fullstack
0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2018 przez PaulGilbert Gaduła (3,280 p.)
Rób jakieś projekty, coraz bardziej ambitne zadania sobie stawiaj. Wtedy nie zapomnisz tego co już umiesz a i przy okazji nowe problemy będziesz rozwiązywał na bieżąco, a i portfolio Ci się ładne zrobi.
0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2018 przez RogerB Gaduła (3,370 p.)
Jeżeli chodzi o Pythona to 2 najlepsze możliwe ścieżki rozwoju to:

-Programowanie webowe czyli Django, Flask, Pyramid a nas sam początek najlepszy jest podobno Flask. No i oczywiście wspomniane już w tym wątku inne technologie, ogólnie backend.

-Nauka o danych czyli jeśli nie straszne są ci przedmioty ścisłe to możesz wybrać zagadnienia dotyczące tworzenia wykresów(matplotlib), analizy danych(pandas), uczenie maszynowe(scikit-learn) czy sztuczna inteligencja. Temat bardzo obszerny jednak coraz bardziej pożądany  na rynku pracy.

Wiadomo możliwości jest  więcej ale próżno szukaj pracy jako programista gier w Pythonie.
komentarz 18 lutego 2018 przez Vorfrande Początkujący (360 p.)
Zacząłem uczyć się technologii webowych, znam podstawy HTML i CSS więc myślę że zacznę się uczyć jednego z tych które podałeś. Dzięki za odpowiedź!

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 1,691 wizyt
pytanie zadane 16 września 2018 w Python przez Archiwista Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 547 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Python przez darb2000 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 2,815 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...