• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co robić gdy znam podstawy pythona?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
402 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2020 w Python przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
Cześć. Mam problem ,ponieważ znam już podstawy pythona ale nie wiem co mogę z nimi zrobić. Wiem ,że wszystko zależy od preferencji i tego do czego dążymy ale proszę o podpowiedź. Jeżeli możecie polećcie też jakieś moduły , czy biblioteki do różnych celów. Dzięki!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 lutego 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A co rozumiesz przez podstawy? I w jakim kierunku idziesz, web, ML, czy co? Jeśli faktycznie znasz podstawy języka (czyli w pełni swobodnie się poruszasz w składni, funkcjach natywnych itp. itd.) to weź na tapetę jakiś framework już konkretnie pod to, w czym chcesz robić.
komentarz 1 lutego 2020 przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
A do czego najlepiej wykorzystywać pythona?
komentarz 1 lutego 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ale kolega właśnie pyta jakie ma możliwośc, w co można teraz iść znając podstawy ;)
komentarz 1 lutego 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
no to ja proponuję pobawić się webówką i może ML... w zasadzie tematy te są ze sobą dzisiaj dość blisko... do ML trzeba jednak ogarniac matme na takim powiedziałbym średnio-zaawansowanym poziomie, web chyba ma niższy próg wejścia.
komentarz 2 lutego 2020 przez obl Maniak (51,280 p.)

@antos,
 Co to za pytanie? To jest Python można go używać praktycznie do wszystkiego :)

komentarz 2 lutego 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A czym konkretnie jest "wszystko"?

Ty to wiesz ale laik nie wie, dlatego pyta.
komentarz 2 lutego 2020 przez obl Maniak (51,280 p.)
Nie bierz wszystkiego tak na poważnie. Ktoś kto interesuje się i zna podstawy pythona raczej łatwo może znaleźć informacje o tym, jakie są możliwości tego języka programowania. Nadaje się on do prawie wszystkiego. Możesz nim zastąpić php, możesz desktopowe aplikacje pisać, możesz nawet sterować jakimś układem elektronicznym za pomocą Raspbery PI. Możesz wysyłać dane do mikrokontrolera np. Arduino UNO albe MEGA 2560. Możesz przetwarzać dane, tworzyć zestawienia, wykresy. W innych językach też to możesz ale nie tak łatwo jak w Pythonie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 587 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Python przez darb2000 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 1,703 wizyt
pytanie zadane 16 września 2018 w Python przez Archiwista Początkujący (250 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 659 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...