• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Który język wybrać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
294 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez vrr Nowicjusz (120 p.)
Cześć. Nie planuję kariery programistycznej, chcę pójść do wojska, najchętniej na lekarski, ale.. mam około 15 godzin tygodniowo do dyspozycji. Chciałbym nauczyć się programować dla własnego rozwoju a być może, by móc wykorzystać to w nauce/pracy. Jeszcze nie wiem co dokładniej chciałbym robić z tymi umiejętnościami, zastanawiam się co byłoby dobre na początek. Rozważam C++. C++, bo wyczytałem, że wiele języków bazuje na C++ i teoretycznie później łatwo przerzucić się na coś innego, np.Jave. Jest też stosunkowo trudny a poziom łatwo obniżyć, łatwiej obniżyć niż podwyższyć. Bardziej zależy mi na umiejętności tworzenia aplikacji desktopowych niż mobilnych.
komentarz 20 lutego 2019 przez vrr Nowicjusz (120 p.)
Korzystam z windowsa, ale linux też wchodzi w grę. OS X raczej nie, za drogo.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie wiem co inni poleca, bo mysle, ze to moze tez zależeć od dziedziny, w ktora chcesz isc na medycynie. Ja osobiscie bedac na praktykach HTWK (Hochschule für Technik, Wirtschaft und Kultur w Lipsku), miałem możliwość popracowac 4 dni w laboratorium medycznych, gdzie glownie zajmowano sie testowaniem sprzetu, ale pietro wyzej programowano mikrokontroler do niego przy pomocy C. Wiec, jezeli chodzi o sam sprzet to C/C++/Assembler. Jezeli chodzi o przedstawianie danych na wykresach itd, to mysle ze tu najlepiej byłoby wybrac pythona. Ale radze zapoznac sie tez z matlabem, ktory jest poteznym narzedziem

https://www.quora.com/What-is-the-best-coding-language-to-learn-if-youre-in-the-medical-field
0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Jeśli chodzi o aplikacje desktopowe to masz do wyboru (najłatwiejsze/najpopularniejsze):

- C# i WPF (tylko na windowsa)

- Java i JavaFX

Języki są do siebie podobne, różnica jest taka, że Javę odpalisz na każdym systemie, a  C#-owy WPF działa tylko na systemie Windows.
Jeśli chodzi o C++, to też można tworzyć w nim aplikacje desktopowe, ale C++ jest znacznie trudniejszym językiem w porównaniu do Javy i C#. Raczej odradzam, ale jeśli chcesz to wypróbuj QT Framework do C++
0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2019 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)
Jeśli współpraca ze sprzętem, to C lub C++, ewentualnie jakieś podstawy języków asemblerowych.

Jeśli aplikacje desktopowe, to Java (np. przy użyciu JavaFX).

Jeśli głównie ułatwianie sobie życia, automatyzacja rzeczy i wizualizacje, to python.

A jeśli nie wiesz co chciałbyś robić, to też python :)
0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2019 przez Szlugas Użytkownik (800 p.)
Hej. Myślę, że jeśli masz 15 godzin do zagospodarowania tygodniowo (co jest całkiem sporo) możesz spokojnie zacząć od C++. Większość programistów zaczynało od tego języka. Sam zacząłem swoją przygodę z programowanie właśnie od języka C. Jeśli chodzi o zmianę języka na Jave itp. to tak na prawdę już tylko formalność. Ważne żeby zrozumieć podstawy programowania, a później programowanie obiektowe. Gdy już to opanujesz gwarantuję Ci, że sam będziesz wiedział co robić dalej. Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2019 przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)
Jeżeli chcesz leczyć ludzi, skup się na tym. Jest tak mało dobrych lekarzy, a błędy reszty leżą na cmentarzach. 15h tygodniowo to jakaś przeogromna ilość. Poświęć część na Twoje zdrowie, dieta, ćwiczenia, itp. Część na dokształcanie się w kierunku, który wybierzesz, czyli wychodzenie poza ramy akademickich sylabusów. To bardzo ważne, żeby mieć szersze pojęcie o tym co się robi zawodowo. Na koniec, jeżeli zostanie Ci jakiś czas i nadal będziesz chciał poświęcić go na programowanie, to zainteresuj się w jakiej działce Twojego zawodu chcesz żeby Ci pomagało programowanie i wybierz technologie z najniższym progiem wejścia. C/C++ to chyba nie jest coś co powinien umieć lekarz, może technik laborant czy ktoś kto pracuje więcej w laboratorium. Być może labview/python przewinie się gdzieś przez automatykę w laboratorium, ale strzelam bo nie znam tematu. Hobbystycznie możesz próbować pythona, jednak cały czas pamiętaj, że czas poświęcony na programowanie może wysłać kolejną Twoją pomyłkę na cmentarz.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 987 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2018 w C i C++ przez Emilos846 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 428 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 413 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...