• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język bądź języki wybrać ??

Object Storage Arubacloud
0 głosów
422 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez quickray Nowicjusz (120 p.)
Witam

Szukam języka który będzie się nadawać do zaprogramowania inteligentnej kuchni coś podobnego do inteligentnego domu, a chodzi mi dokładnie o takie rzeczy jak uruchomienie światła, wysunięcie okapu z blatu bądź szuflady pionowej z przyprawami, zmiana muzyki, możliwość sterowania oknem czyli otwórz-zamknij lub roletami. Jaki język będzie do tego najlepszy. Przypuszczam ze nie jest to łatwe do zrobienia i porywam sie z motyką na słońce ale prawda jest taka ze finalnie nie ja to będę robić a programista ale muszę mieć podstawową a nawet trochę szerszą wiedzę, wiedzieć o czym mówię i co chce i sam na początku już cos działać.

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 marca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Python
1
komentarz 30 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Oprogramowanie mikrokontrolera pythonem, troche sie chyba mija z celem ;) napisanie apki do obslugi okay, ale czy nie lepiej isc w c/c++?
komentarz 30 marca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Ja się bawiłem do tej pory zarówno atmegą jak i rasbery i na atmedze fajnie wszytsko smigało w c ale jednak rasbery i python ta był inny poziom przyjemności :)
komentarz 30 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Wydaje mi sie, ze jezeli ten projekt bedzie oddany do firmy to nie beda stosowac rsp, tylko jakis mikrokontroler
0 głosów
odpowiedź 30 marca 2020 przez Anonim666 Użytkownik (950 p.)
dosc rozbudowany temat ale jak wyzej najlepiej chyba python
0 głosów
odpowiedź 30 marca 2020 przez Jjjin Użytkownik (850 p.)
Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z programowaniem to polecam zacząć od c++, a do projektu inteligentnej kuchni użyłbym assembly / c
komentarz 30 marca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Sznurek i krzesełko w zestawie? Jeżeli chcesz użyć któregoś z w/w, to do chodzi znajomość architektury na którą piszesz, co jest całkowicie zbędne.
komentarz 30 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Assembly? Mysle, ze jak na kogos kto nie ma doswiadczenia, to ten projekt bylby skonczony za rok, jezeli by oprogramowac mikrokotrolery assem
0 głosów
odpowiedź 30 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
1. Nie do konca rozumiem, po co chcesz zaczynac, skoro i tak reszte skonczy programista, a raczej bedzie pisal od nowa

2. Hardware juz jest wybrany, czy chcesz pisac kod bez testowania go? Bo jednak cos musi kontrolowac zapalenie swiatel, cos musi wysuwac blat, cos musi kontrolowac rolety itd. To nie tylko praca w pisanie kodu, ale tez elektronika, wszystkie elementy trzeba razem podpiac, poprowadzic kable, sensory, czy pilot, zalezy jak chce sie to wykonac.

3. Pytanie zbyt ogolne, ale jezeli chodzi o takie sprawy to C/C++, podstawy elektroniki i pewnie jakis mikrokontroler (mozna wziac arduino i probowac semu, ale jak bedzie to robila firma no to raczej wybierze jakis inny kontroler/platforme). Tutaj bym poszukal w internecie jakiegos mikrokontrolera na poczatek i probowal swoich sil
komentarz 30 marca 2020 przez quickray Nowicjusz (120 p.)
1. Zacząć chce dlatego ze lubie i tak mam ze musze poznac temat i jego podstawy a tym bardziej jak z kims na ten temat później mam dyskutować a tym bardziej współpracować, a dodatkowo chce mieć jakąś opcje testowania swoich pomysłów na tyle na ile moja znajomość języka i umiejętności mi pozwolą i owszem finalny produkt juz bedzie to robił to ktoś kto sie na tym zna bo ja nie mam niestety tyle czasu ale tak jak pisałem wyzej chce mieć jakąś wiedze na ten temat

2. Myślałem o Raspberry Pi ponieważ widziałem juz jakiś projekt inteligentnego domu na nim co oznacza ze się da a druga sprawa jest taka że z tego co sie orientuję to obsługuję wiecej języków dzięki temu nie ograniczam sie do jednego jak w np. Arduino

3. No i tu własnie wracamy do głównego tematu jaki język bo widziałem ze pawi125 wspomianł o Python inni o C/C++ i teraz mamy 50/50 :P
komentarz 30 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jezeli mowimy o Arduibno to obsluguje chyba 6 jezykow.

No jezeli bedzie sie opierac na rsp, to musisz patrzec na to, zebys mial wystarczajaco duzo pinow, na ewentualne sensory, sterowanie silnikami itd
komentarz 31 marca 2020 przez quickray Nowicjusz (120 p.)
to oki, powiedzmy ze zostaje przy rsp teraz jaki jezyk python czy c/c++
1
komentarz 31 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Wtedy python bo jest latwiejszy i szybciej dojsc do celu mozna
komentarz 31 marca 2020 przez quickray Nowicjusz (120 p.)
No i git, jeszcze sobie poczytam i zaczynam

Dziękuje Ci bardzo :D

Podobne pytania

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...