• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dokumentacja Pytona!

0 głosów
97 wizyt
pytanie zadane 4 lutego w Python, Django przez Byczek_ Bywalec (2,540 p.)
Witam chciałbym się zapytać czy jest przetłumaczona najnowsza wersja Pythona(dokumentacja) na język Polski? Pytam, ponieważ znalazłem dokumentacje po polsku ale niestety w wersji 2.3. Myślę, że bardzo dużo rzeczy się pozmieniało od tamtej wersji więc...

https://pl.python.org/docs/

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 lutego przez mokrowski VIP (107,640 p.)
Wiesz, opieram się na swojej wiedzy. Z niej wynika że nie. Być może gdzieś w czeluściach internetu ktoś robi coś tak bezsensownego. Radzę przestawić się na język angielski szybko albo jeszcze szybciej.
komentarz 4 lutego przez Byczek_ Bywalec (2,540 p.)
Wiem, że to najlepsze rozwiązanie aczkolwiek nie mam jeszcze na tyle umiejętności angielskiego, aby uczyć się w tym języku pythona
1
komentarz 4 lutego przez mokrowski VIP (107,640 p.)

Ogólnie, zrezygnuj z tej drogi nauki (w jęz. polskim). Nawet jeśli będziesz używał GNU/Linux, odinstaluj polskie wersje man. Zawierają wiele błędów i od dawna nie są tłumaczone. Tak po prostu się nie da. Nie osiągniesz pewnego poziomu znajomości technologii bez posługiwania się nawet biernie językiem angielskim. Jeśli nawet jest ciężko, brnij z użyciem tłumacza.

komentarz 4 lutego przez Byczek_ Bywalec (2,540 p.)
O i tutaj pojawia się kwestia programowania w Pythonie na windowsie lub linuxie. A mianowicie jakie środowisko jest lepsze do uczenia się Pythona? Chodzi o dostępne materiały itp. Jeśli chodzi o samego Linuxa to jakieś tam podstawy mam, ponieważ korzystałem trochę z Ubunutu.
1
komentarz 4 lutego przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (19,480 p.)

Pokusiłbym się o stwierdzenie, że to nie ma takiego znaczenia w przypadku pythona. Różnica polega tylko na tym, że popularne dystrybucje linuxa mają interpreter pythona zainstalowane na starcie, a na windowsie trzeba instalować go samemu.

Które jest lepsze? Cóż, do nauki programowania (i nie tylko) chyba generalnie lepszy jest linux (zwłaszcza, jeśli wiąże się karierę z informatyką). 

komentarz 4 lutego przez mokrowski VIP (107,640 p.)

@Byczek_, zacznij od PyCharm Community Edition https://www.jetbrains.com/pycharm/download/#section=windows

Jest wystarczająco rozbudowane nawet jak na bardziej wysublimowane wymagania a jednocześnie znajdziesz wiele materiałów prezentujących to środowisko.

komentarz 5 lutego przez Byczek_ Bywalec (2,540 p.)
Korzystam z PyCharma

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2018 w Offtop przez Layoutowiec Gaduła (4,550 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 305 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2018 w C i C++ przez Sic Mądrala (7,370 p.)
+1 głos
5 odpowiedzi 519 wizyt
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

64,843 zapytań

111,309 odpowiedzi

234,101 komentarzy

46,710 pasjonatów

Przeglądających: 231
Pasjonatów: 12 Gości: 219

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...