• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka programowania, a pierwsze zlecenie

+2 głosów
294 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez coderCpp93 Gaduła (4,030 p.)

Witam


Sprawa wyglada tak, 2 lata temu zacząłem naukę C++ na kanale MZ. Potem pobrałem jakieś pdf'y o C++. No i mogę powiedzieć, że ten kanał i ten język zapoczątkował moją fascynację programowaniem. Problem w tym, że nie poszerzałem swojej wiedzy na przykład o bibliotekę SFML albo SDL. Czułem natłok informacji.

Potrafię robić aplikacje z GUI w C++Builder, i to tyle. Oceniam to wiedzę jako podstawy. Na SPOJ'u mam rozwiązane z 20-ileś zadań. 

Teraz do konkretów. Postanowiłem się wziąć w garść. W wrześniu kupiłem 7 książek, m.in. Czysty kod, kariera programisty. Wśród nich jest książka Java - Podstawy. To jest język, w którym chcę się rozwijać + jakiś framework. Zacząłem ją omawiać na koniec października i aktualnie jestem w 6 rozdziale, wyrażenia lambda. Na każdy nowy temat przeznaczam ok. tydzień nauki. No i potem jakieś powtórzenia. Dodam jeszcze, że znam HTML, CSS no i trochę JS, nawet to lubię, ale to mało ma do programowania.

No i mnie to martwi, że czuję się już bezrobotny choć mam 17 lat. Szukam zleceń na takiej stronie www.ofera.pl. Staram się odpowiadać na zlecenia mieszczące się w moich umiejętnościach. Ale i tak mnie to martwi bo niektóre zlecenia są za trudne jak dla mnie, albo zleceniodawca wybiera doświadczonych programistów. Odrazu myślę, że w przyszłości będzie tak samo.

No i moje pytanie: czy moje obawy są słuszne? No i jak oceniacie moją sytuację? Z wami może było tak samo?   

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 stycznia przez profesorek96 Maniak (52,240 p.)
wybrane 2 stycznia przez coderCpp93
 
Najlepsza
Chłopie twoje obawy nie są słuszne, jak byś miał 28 lat i studia it za sobą i miał.wiedze 1/10 z tego co obecnie masz to tak byś był w kropce. Rozwijaj się jak się rozwijasz, a w takim tempie za 1 do 2 lat będziesz dobrze zarabiał. Czytaj książki i rób projekty. Po za tym w Polsce raczej ciężko z zatrudnianiem osób poniżej 18 roku życia.
+2 głosów
odpowiedź 2 stycznia przez RafalS VIP (113,350 p.)
Masz 17 lat. O ile nie musisz zarabiać na swoje utrzymanie to nie przejmuj się ogłoszeniami tylko pisz swoje projekty. Mogą być nawet inspirowane ogłoszeniami, które chciałeś napisać, ale zleceniodawca Cię nie wybrał.

Takimi projektami zyskasz doświadczenie i portfolio czyli coś o wiele cenniejszego niż te pare stówek w tym momencie
1
komentarz 2 stycznia przez coderCpp93 Gaduła (4,030 p.)
Chodzi o to, że chcę się usamodzielnić. Sam zarobić na prawo jazdy, studia, samochód. Chociaż jedno z tych trzech. Co do zleceń jako projekty do portfolio, to dobry pomysł.
0 głosów
odpowiedź 2 stycznia przez Daichi Użytkownik (730 p.)
Jeżeli jesteś w technikum informatycznym możesz np. sprzedawać stronki leniwym kolegą na zaliczenie, albo z informatyki na "szóstkę". Ciebie to rozwinie, a oni skoro i tak byli skorzy Ci zapłacić, raczej parcia na to nie mają ;) W dodatku będziesz miał posmak tego, że projekt, który będziesz robić w pracy, nie zawsze jest ciekawy i rozwijający.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 193 wizyt
pytanie zadane 20 lipca w Offtop przez Mikołaj_627 Początkujący (330 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 2,532 wizyt
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

66,513 zapytań

113,278 odpowiedzi

239,905 komentarzy

46,647 pasjonatów

Przeglądających: 229
Pasjonatów: 22 Gości: 207

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...