• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka programowania, a pierwsze zlecenie

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
658 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)

Witam


Sprawa wyglada tak, 2 lata temu zacząłem naukę C++ na kanale MZ. Potem pobrałem jakieś pdf'y o C++. No i mogę powiedzieć, że ten kanał i ten język zapoczątkował moją fascynację programowaniem. Problem w tym, że nie poszerzałem swojej wiedzy na przykład o bibliotekę SFML albo SDL. Czułem natłok informacji.

Potrafię robić aplikacje z GUI w C++Builder, i to tyle. Oceniam to wiedzę jako podstawy. Na SPOJ'u mam rozwiązane z 20-ileś zadań. 

Teraz do konkretów. Postanowiłem się wziąć w garść. W wrześniu kupiłem 7 książek, m.in. Czysty kod, kariera programisty. Wśród nich jest książka Java - Podstawy. To jest język, w którym chcę się rozwijać + jakiś framework. Zacząłem ją omawiać na koniec października i aktualnie jestem w 6 rozdziale, wyrażenia lambda. Na każdy nowy temat przeznaczam ok. tydzień nauki. No i potem jakieś powtórzenia. Dodam jeszcze, że znam HTML, CSS no i trochę JS, nawet to lubię, ale to mało ma do programowania.

No i mnie to martwi, że czuję się już bezrobotny choć mam 17 lat. Szukam zleceń na takiej stronie www.ofera.pl. Staram się odpowiadać na zlecenia mieszczące się w moich umiejętnościach. Ale i tak mnie to martwi bo niektóre zlecenia są za trudne jak dla mnie, albo zleceniodawca wybiera doświadczonych programistów. Odrazu myślę, że w przyszłości będzie tak samo.

No i moje pytanie: czy moje obawy są słuszne? No i jak oceniacie moją sytuację? Z wami może było tak samo?   

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
wybrane 2 stycznia 2019 przez coderCpp93
 
Najlepsza
Chłopie twoje obawy nie są słuszne, jak byś miał 28 lat i studia it za sobą i miał.wiedze 1/10 z tego co obecnie masz to tak byś był w kropce. Rozwijaj się jak się rozwijasz, a w takim tempie za 1 do 2 lat będziesz dobrze zarabiał. Czytaj książki i rób projekty. Po za tym w Polsce raczej ciężko z zatrudnianiem osób poniżej 18 roku życia.
+2 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Masz 17 lat. O ile nie musisz zarabiać na swoje utrzymanie to nie przejmuj się ogłoszeniami tylko pisz swoje projekty. Mogą być nawet inspirowane ogłoszeniami, które chciałeś napisać, ale zleceniodawca Cię nie wybrał.

Takimi projektami zyskasz doświadczenie i portfolio czyli coś o wiele cenniejszego niż te pare stówek w tym momencie
1
komentarz 2 stycznia 2019 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Chodzi o to, że chcę się usamodzielnić. Sam zarobić na prawo jazdy, studia, samochód. Chociaż jedno z tych trzech. Co do zleceń jako projekty do portfolio, to dobry pomysł.
0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2019 przez Daichi Obywatel (1,250 p.)
Jeżeli jesteś w technikum informatycznym możesz np. sprzedawać stronki leniwym kolegą na zaliczenie, albo z informatyki na "szóstkę". Ciebie to rozwinie, a oni skoro i tak byli skorzy Ci zapłacić, raczej parcia na to nie mają ;) W dodatku będziesz miał posmak tego, że projekt, który będziesz robić w pracy, nie zawsze jest ciekawy i rozwijający.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 440 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2019 w Offtop przez Mikołaj_627 Początkujący (480 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 508 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 2,074 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2022 w Ogłoszenia, zlecenia przez GDZIE_KVRWA_WUNGIEL Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...