• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czego się nauczyć, by znaleźć pracę? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
841 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez tfpy Nowicjusz (130 p.)
Tak jak w tytule, w roku 2019 chciałbym nauczyć się i znaleźć pracę, by móc zarabiać na dalszy rozwój. Interesuje mnie programowanie i chętnie nauczę się wszystkiego na co się natknę i zdążę za życia. Wiem mniej więcej jak rozdzielić to pomiędzy kategorie:

1)Android apps
-Java
-Android studio
-Kotlin

2)Front-end
-HTML
-CSS
-JS

3)ML, AI, ogólnie inżynieria, dane
-Python
-Matlab
-R

Znalazłem taką rozpiskę na YT, poczytałem o tych językach na anglojęzycznej wiki i pooglądałem trochę filmików, by wiedzieć co do czego jest. Która z dróg będzie najprostsza, najkrótsza, by zdobyć umiejętności, które umożliwią mi znalezienie pierwszej pracy w IT, która pozwoli mi zarobić na swój dalszy rozwój? Chcę wybrać tylko jedną drogą, skupić się na niej całkowicie, myślę, że więcej jest bez sensu, chociaż w przyszłości pewno ruszę każdą z nich. Po prostu co na początek?
Możliwe odpowiedzi:
Android apps (0 głosów)
Front-end (2 głosów, 40%)
ML, AI, inżynieria, dane (3 głosów, 60%)

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 grudnia 2018 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Wyluzuj @tfpy nikt Cie tutaj nie hejtuje, koledzy wyżej chyba próbują pokazać Ci że z twoim podejściem tj."najłatwiej, najprościej, najszybciej" to lepiej będzie Ci w innej branży. Nie dziw się takim odpowiedzią, codziennie jakiś dzieciak pyta czemu firmy nie chcą go ze znajomością podstaw html. Przecież on już podjął tą trudną decyzję i wie że chcę, może się nawet poświęcić. To jest to! Potrzebuję tylko mentora, przecież on chce. Chęci są najważniejsze!

Tak forum jest po to żeby pytać i sporo pytań warto zadać żeby rozwiać swoje wątpliwości lub rozwiązać problem którego nie może znaleźć się na stackoverflow. Jednak trudno wyobrazić mi sobie pracę w IT ludzi którzy nie potrafią szukać odpowiedzi na swoje pytania w sieci. Przejrzyj oferty, zrób sobie jakiś kurs z podstaw czy coś.

Po co Ja się będę rozpisuję przecież ty chcesz "najprościej i najszybciej" ;)

Powodzenia!
1
komentarz 12 grudnia 2018 przez tfpy Nowicjusz (130 p.)
Mi nie chodziło o to, by ktoś robił coś za mnie. Chciałem się poradzić, która z dróg będzie dawała możliwość najszybszego podjęcia pracy, pod warunkiem, że sumiennie, przyłożę się.. muszę za coś utrzymać się na studiach. Rozumiem, że AI pozaznaczane dla jaj. Podjąłem decyzję, że wezmę się za front-end. Pisząc o tych drogach nie myślałem, że będę musiał wypisywać wszystkie otoczki języków, które znalazłem w ogłoszeniach o pracę, które uwzględniam. Zdążyłem zauważyć, że sam HTML i CSS do pracy nie wystarczą...

Wystarczy zamiast wiecznego hejtu po prostu podejść z życzliwością. Nie rozumiem jaki sens ma pisanie takich odpowiedzi jak niektóre tutaj - to jest forum. Ja tutaj mogę pytać o co chcę w granicach regulaminu, większość odpowiedzi tutaj to syf, który powinien zostać ukarany warnem, bo ludzi się nie powinno zniechęcać. Takie odpowiedzi nie wnoszą wartości. Po co odpowiadają? Mogą po prostu nie odpisywać jeśli coś im nie pasuje. Nabijają punkty?
+1 głos
odpowiedź 12 grudnia 2018 przez niezalogowany
Oesu, Ty chyba nie myślisz, że do pisania aplikacji mobilnych, stron, czy (o zgrozo) AI wystarczy nauczyć się języka i IDE? Przecież wokół każdej z tych kategorii krąży cały stos różnych technologii... To co Ty powypisywałeś w myślnikach, to nawet jako minimum bym nie określił, żeby profesjonalnie się zajmować którąkolwiek z tych kategorii.

To jest raczej takie minimum, żeby zobaczyć, co Cię kręci najbardziej i dopiero zacząć myśleć, w co chcesz brnąć. Więc na chwilę obecną zamiast pytać, co wybrać, po prostu usiądź na dupie i zacznij się uczyć... Czegokolwiek z listy którą wypisałeś.
komentarz 12 grudnia 2018 przez tfpy Nowicjusz (130 p.)
przeniesione 12 grudnia 2018 przez Arkadiusz Waluk
Czy ja gdzieś napisałem, że w rok chcę zdobyć wiedzę, która umożliwi mi zarabianie miliona dolarów miesięcznie lub zdobycie nagrody Turinga? @ZlapZabijZakop, Ty weź daj spokój, bo nawet pytania nie zrozumiałeś. Zapewniam Cię, że NIKT nie chce słuchać, ni czytać tego oklepanego polskiego hejtu jaki Ty tutaj wrzuciłeś. Pytam zaledwie o podstawy, by znaleźć pracę i mieć punkt do dalszego rozwoju, forum jest, by pytać. Nie da się samemu wymyślić tego w jaki sposób nauczyć się czegoś do perfekcji(właściwie nie da się wyznaczyć granic perfekcji, co?). Gdyby tak było to nauka nie byłaby potrzebna. Jak zacznę to będę wiedział co dalej, w tej chwili mam trochę wiedzy teoretycznej i tyle. To takie trudne podzielić się doświadczeniem? Od razu trzeba hejtować?
komentarz 12 grudnia 2018 przez niezalogowany

Czego się napinasz jak plandeka na żuku... Ja się właśnie dzielę z Tobą doświadczeniem i tłumaczę, że to, co wypisałeś nie pozwoli Ci znaleźć pracy nawet jako uber-turbo-JUNIOR. Bo fakt, że Ty się nauczysz JAVA, czy Kotlin, nie jest jednoznaczne z faktem, że potrafisz pisać aplikacje mobilne. To że nauczysz się Python, nie oznacza, że potrafisz pisać sieci neuronowe. To jest tylko język... Firmy nie szukają ludzi, którzy znają C#. Firmy szukają ludzi, którzy potrafią pisać aplikację mobilne/internetowe/desktopowe... Język to tylko język i sam w sobie, no cóż... Nie pozwoli Ci pisać efektywnie żadnej z wyżej wymienionych aplikacji. Zrozumiałeś, czy postarać się rozłożyć któryś problem na czynniki pierwsze?

Zapewniam Cię, że NIKT nie chce słuchać, ni czytać tego oklepanego polskiego hejtu

Primo, to nie "polski hejt" tylko RZECZYWISTOŚĆ, mój młody współforumowiczu, a secundo (to tak w kwestii uświadomienia) hejt w internecie, to nie typowo polskie, a globalne zjawisko ;)

+1 głos
odpowiedź 12 grudnia 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Rzecz w tym że z tym co wymieniłeś nie znajdziesz nawet pracy gdzieś gdzie poszukują juniora bez doświadczenia.

Musiałbyś się nauczyć wiele więcej, w mobilkach: wzorce projektowe (MVVM, MVP), biblioteki (Retrofit, RxJava, Dagger/Koin) i generalnie samej platformy, co gdzie jak się robi.

We frontendzie pewnie jakiś framework typu Vue.js, Angular czy co tam jest aktualnie popularne, tu nie mogę się wypowiedzieć z całą pewnością bo nie robię we froncie.

Poza tym trochę obejścia z kodem byś musiał mieć i portfolio, przede wszystkim czysty kod.
komentarz 12 grudnia 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)

Ej ale przesadzacie z tym, że HTML, css i (dobrze znany!) JS nie wystarczą na fronta przykładowo laugh Przecież wzorców projektowych, całej otoczki aplikacji a nawet nowych frameworków/bibliotek uczysz się na bieżąco w pracy - mowa tu o juniorze bez doświadczenia.

komentarz 12 grudnia 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Dlatego zaznaczyłem że we froncie nie jestem pewien, u mnie mówili że frontów pełno a żaden nie umie nic potrzebnego typu Vue.js, że rynek niby przesycony ale jednak nic konkretnego nie umie, więc pewnie z takim frameworkiem to by już dużo łatwiej znalazł pracę.

A co do wzorców, bibliotek i tych innych to na stanowisko junior android developera jest wymagane.
komentarz 12 grudnia 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Jasne, zależy od stanowiska/firmy bardzo wiele. Co do frontu, umieć JSa a umieć JSa to różnica ^^. Znając najnowsze trendy JSowe (ES6, typescript), przejście na frameworki nie jest bardzo bolesne.
komentarz 12 grudnia 2018 przez tfpy Nowicjusz (130 p.)
Oczywiście - nie wymieniałem wszystkich frameworków, otoczki języków, na które natknąłem się w artach, filmach, ofertach pracy, bo i po co? Myślałem, że będzie wystarczająco zrozumiale. Niestety, przeliczyłem się. Zdecydowałem się na front-end. HTML, CSS, JS i otoczka, mam kilka fajnych źródeł. M.in.sporo o angularze, vue, itp. Mam nadzieję, że się uda. Dzięki za odpowiedź.
+1 głos
odpowiedź 12 grudnia 2018 przez bilaw Bywalec (2,890 p.)

W sumie nie jest to hejt tylko powiedział bym próba naprostowania. ZlapZabijIZakop dobrze powiedział że krąży wiele technologi i nie jest to nawet minimum, ale do konkretów. Zobacz sobie ten LINK dotyczący tylko technologii webowej. Z tego co się orientuję (nie pracuję jako front / back endowiec) to taką konkretną podstawą jest HTML, CSS, JS, PHP, MySQL. Czasami dowiesz się że te podstawy to za mało na juniora. Zatrzymując się przy tym że wymieniłeś tylko Front-end to opanuj HTML, CSS, JS a potem wybieraj kolejne technologie np. jQuery itp. 

Im więcej z tego drzewka znasz tym łatwiej przypuszczam o pracę. Masz dużo do nauki jeżeli chcesz mieć pracę w 2019. Pół żartem pół serio, miliona nie zarobisz ;) ale życzę powodzenia i wytrwałości w nauce.
Zobacz sobie jeszcze ten filmik na jutubie

0 głosów
odpowiedź 12 grudnia 2018 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Patrz na oferty!!! :D
komentarz 12 grudnia 2018 przez tfpy Nowicjusz (130 p.)
Analizowałem oferty, jeśli o to chodzi to najwięcej jest Javy, później front, pythona mało. Ale w ofertach pracy nie jest napisane co jest najłatwiejsze do nauki.
komentarz 12 grudnia 2018 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Ale są wymagane technologie. I to jest kluczone - a nie to, co jest najłatwiejsze do nauki ;)
0 głosów
odpowiedź 12 grudnia 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Rozumiem że chcesz iść w IT bo przyszłość , pieniądze itp. Po pierwsze dobre pieniądze może zarobić każdy jeśli jest w czymś dobry i obrotny. Po drugie branża IT jest tak dobrze opłacalna bo jest tzw rynek pracownika. To znaczy mało ludzi zdolnych do pracy w porównaniu z zapotrzebowaniem. Nie jest to w całe tak proste że siedzisz sobie przed pc i już kasa leci. Nie wiem czemu piszesz że najłatwiej to słowo jest bardzo źle bo nie można w życiu iść na łatwiznę. Podam przykład mozna nauczyć się pythona bo to jest język z bardzo niskim progiem wejścia ale niestety wiele mechanizmów które dzieją się w nim, tzw magi nie zrozumiesz nie znając np. cpp. To jest wszystko powiązane. Oferty ofertami ale więc że jak jesteś w czymś dobry to znajdziesz pracę nawet w bardzo egzotycznym języku. Co do maszyn lerningu i sztucznej inteligencji to są to tematy nie takie proste i wymagają olbrzymiej wiedzy matematycznej. Ucz się pilnie i pamiętaj nie jest sztuką cos znać na pamięć ale sztuka jest to zastosować i szybko wyszukiwać potrzebne informacje.
komentarz 12 grudnia 2018 przez tfpy Nowicjusz (130 p.)
Nie. Podoba mi się w programowaniu to, że mogę stworzyć co tylko wpadnie mi do głowy, ogranicza mnie wyobraźnia. Dobre pieniądze mógłbym zarabiać w Holandii na truskawkach, tyle co lekarze w Polsce, po prostu chcę mieć z pracy też satysfakcję. Wydaje mi się, wyraźnie zaznaczyłem, że chcę po prostu znaleźć szybko pracę, by zarabiać na dalszy rozwój, gdybym miał pieniądze na studia, utrzymanie to uczyłbym się assemblera i C.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 3,001 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pomaraqcz Początkujący (380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 726 wizyt

92,624 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,821 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...