• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie studia wybrać, by potem znaleźć pracę w game devie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
699 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez huncwot Obywatel (1,110 p.)

Witam!

Jestem w klasie maturalnej i staję właśnie przed trudnym wyborem uczelni i kierunku studiów. Jako, że od dawna interesuję się grami, a od ok. 2 lat sam je piszę (przykładowe prace na huncwot.pl wybór padł oczywiście na informatykę. I tu zaczyna się mój problem. Praca w game devie marzy mi się już od dawna (chciałbym zostać programistą w firmie pokroju Techlandu czy CD Project Red), a wiem, że bez kilku lat stażu i dobrych studiów nic z tego nie będzie. Dlatego też chciałbym znaleźć pracę/staż w mniejszej firmie już na początku studiów. Ponadto nie wiem na jaką uczelnie iść (patrzyłem raczej na politechniki), ponieważ niektóre oferują specjalizacje związaną z grami video (politechnika Łódzka o ile się nie mylę), a niektóre nie.

Czy specjalizacja ma duże znaczenie? Jaką uczelnie i kierunek wybrać, by mieć największe szanse na pracę w game devie? Czy mam szanse na staż/ pracę już na początku studiów, a jeśli tak to gdzie jej szukać?

Z góry dziękuję za rady.

Filip Mączko

2
komentarz 1 marca 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Napisz do supportu CD Project RED i się spytaj :D

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 marca 2017 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Mój przyjaciel studiuje właśnie na P Łódzkiej i jest zadowolony. Co prawda dopiero 1. rok i żadnych gier jeszcze nie robił ale jest zadowolony. Z tego co go pytałem to zdają sobie sprawę z wagi nauczania także matematyki na informatyce (ja studiuję matematykę na UW i jeszcze na dzień dzisiejszy nie miałem całek, on już miał chyba w styczniu).

To tyle co mogę napisać, nie dam ci odpowiedzi pełnej na pytanie.
komentarz 1 marca 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
To, że ty nie masz całek a on ma to wynika z tego, że to co mają matematycy mają również informatycy, z jednym wyjątkiem. A mianowicie oni robią to ogólnikowo i dużo szybciej niż wy. Wy macie na to 3 lata, a oni 1 rok.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 108 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2020 w Python przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 544 wizyt
+1 głos
9 odpowiedzi 2,904 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...