• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór technikum-profil TI warto?

0 głosów
129 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Samsung20YT Nowicjusz (120 p.)
Witam! Mam problem z wyborem szkoły. Bardzo lubię informatykę (składanie ich ,naprawianie itp ,grafika) i chciałbym pójść do technikum informatycznego ,ale jest jeden problem.. Z matmy mam oceny na poziomie 3 średnia z matmy 3.35 czy warto iść ? Tylko ta matma mnie zastanawia czy to mnie na starcie nie ,,wyeliminuje" ? Podzielcie się swoją opinią i doświadczeniami. Mieszkam w Łodzi.( Kierunek technik-informatyk)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2018 przez DumpSCSC Nowicjusz (160 p.)
Nie warto, lepiej liceum i studia, albo jeżeli wiesz już co nieco to edukaja we własnym zakresie.
komentarz 27 listopada 2018 przez Samsung20YT Nowicjusz (120 p.)
Nie boje się przedmiotow zawodowych itp., tylko czy sb poradze z matematyka ktora jest w informatyce , czy da sie to przetrwać ,ja to bardziej części i programy ,a nie programowanie takie mega na wysokim poziomie. Da sie to przetrwać ?
komentarz 27 listopada 2018 przez Samboor Dyskutant (8,140 p.)

(Wydaje mi się), że @DumpSCSC nie miał na myśli, że sobie nie poradzisz z zawodowymi, tylko, że więcej zrobisz we własnym zakresie nie tracąc przy tym roku. A propo matmy to z czym sobie nie radzisz?

komentarz 27 listopada 2018 przez Samsung20YT Nowicjusz (120 p.)
Najbardziej cierpi geometria i to w sumie tyle , ciezka tez z algebra ale to juz nadrabiam (wtedy mi aie uczyć nie chciało jak mialem to kilka lat temu )
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2018 przez Restej Użytkownik (900 p.)
Cześć , może jeszcze to przeczytasz. W tym roku poszedłem do technikum kierunek informatyka i tak jak ty miałem 3 z matematyki. Muszę ci powiedzieć , że nie ma się czym martwić :) Ta 3 z matematyki wystarczy w zupełności i wcale nie przeszkodzi ci w nauce zawodowych. W 1 klasie na urządzeniach techniki komputerowej masz liczby binarne i ogółem arytmetyke komputera oraz układy cyfrowe i jak narazie to jedyne matematyczne tematy z jakimi się zetknąłem. Mało tego wszystko jest logicznie wyjaśniane i nie ma to związku z matematyką której uczyłeś się na matematyce w gimnazjum :) Jest to matematyka komputerowa , przyjemna dla umysłu. Również jestem z Łodzi i będąc w zeszłym roku na targach edukacyjnych i wielu dniach otwartych powiem ci , które szkoły w Łodzi realizują rzeczywiście materiał zawodowy , a nie granie na lekcji. Polecam zwrócić ci uwagę na: zsp 10 , zsp 9 , zsp 13. Możliwe że to nie wszystkie , z racji iż nie wszystkie odwiedziłem. Te 3 szkoły moge ci polecić z czystym sumieniem jeśli chodzi o kierunek informatyka :D Pozdrawiam!
komentarz 4 grudnia 2018 przez Samsung20YT Nowicjusz (120 p.)
Dzieki ! W koncu ktos udzielil odpowiedzi Jakie chcialem. Dzieki ! Ja zastanawiałem sie nad 19 i 13 (technikami ) pozdro !
komentarz 4 grudnia 2018 przez Restej Użytkownik (900 p.)
19 bym odradzał , wiem od znajomych z tamtejszej szkoły , że za wiele tam nie robią a i jak sprawdzałem zdawalność egzaminów zawodowych to nie przekracza 45% gdy w tych co wymieniłem wynosi ona 90% :/ w zsp13 jestem ja i jest gitara ale tak jak napisałem , jesli chcesz na infe to polecam te 3 o których wspomniałem. Cieszę się że mogłem pomóc :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
+6 głosów
5 odpowiedzi 540 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 151 wizyt
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

63,362 zapytań

109,629 odpowiedzi

229,035 komentarzy

44,311 pasjonatów

Przeglądających: 187
Pasjonatów: 7 Gości: 180

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...