• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór technikum-profil TI warto?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
657 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Samsung20YT Nowicjusz (120 p.)
Witam! Mam problem z wyborem szkoły. Bardzo lubię informatykę (składanie ich ,naprawianie itp ,grafika) i chciałbym pójść do technikum informatycznego ,ale jest jeden problem.. Z matmy mam oceny na poziomie 3 średnia z matmy 3.35 czy warto iść ? Tylko ta matma mnie zastanawia czy to mnie na starcie nie ,,wyeliminuje" ? Podzielcie się swoją opinią i doświadczeniami. Mieszkam w Łodzi.( Kierunek technik-informatyk)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2018 przez Neon90 Użytkownik (900 p.)
Cześć , może jeszcze to przeczytasz. W tym roku poszedłem do technikum kierunek informatyka i tak jak ty miałem 3 z matematyki. Muszę ci powiedzieć , że nie ma się czym martwić :) Ta 3 z matematyki wystarczy w zupełności i wcale nie przeszkodzi ci w nauce zawodowych. W 1 klasie na urządzeniach techniki komputerowej masz liczby binarne i ogółem arytmetyke komputera oraz układy cyfrowe i jak narazie to jedyne matematyczne tematy z jakimi się zetknąłem. Mało tego wszystko jest logicznie wyjaśniane i nie ma to związku z matematyką której uczyłeś się na matematyce w gimnazjum :) Jest to matematyka komputerowa , przyjemna dla umysłu. Również jestem z Łodzi i będąc w zeszłym roku na targach edukacyjnych i wielu dniach otwartych powiem ci , które szkoły w Łodzi realizują rzeczywiście materiał zawodowy , a nie granie na lekcji. Polecam zwrócić ci uwagę na: zsp 10 , zsp 9 , zsp 13. Możliwe że to nie wszystkie , z racji iż nie wszystkie odwiedziłem. Te 3 szkoły moge ci polecić z czystym sumieniem jeśli chodzi o kierunek informatyka :D Pozdrawiam!
komentarz 4 grudnia 2018 przez Samsung20YT Nowicjusz (120 p.)
Dzieki ! W koncu ktos udzielil odpowiedzi Jakie chcialem. Dzieki ! Ja zastanawiałem sie nad 19 i 13 (technikami ) pozdro !
komentarz 4 grudnia 2018 przez Neon90 Użytkownik (900 p.)
19 bym odradzał , wiem od znajomych z tamtejszej szkoły , że za wiele tam nie robią a i jak sprawdzałem zdawalność egzaminów zawodowych to nie przekracza 45% gdy w tych co wymieniłem wynosi ona 90% :/ w zsp13 jestem ja i jest gitara ale tak jak napisałem , jesli chcesz na infe to polecam te 3 o których wspomniałem. Cieszę się że mogłem pomóc :)
–1 głos
odpowiedź 27 listopada 2018 przez DumpSCSC Nowicjusz (140 p.)
Nie warto, lepiej liceum i studia, albo jeżeli wiesz już co nieco to edukaja we własnym zakresie.
komentarz 27 listopada 2018 przez Samsung20YT Nowicjusz (120 p.)
Nie boje się przedmiotow zawodowych itp., tylko czy sb poradze z matematyka ktora jest w informatyce , czy da sie to przetrwać ,ja to bardziej części i programy ,a nie programowanie takie mega na wysokim poziomie. Da sie to przetrwać ?
komentarz 27 listopada 2018 przez niezalogowany

(Wydaje mi się), że @DumpSCSC nie miał na myśli, że sobie nie poradzisz z zawodowymi, tylko, że więcej zrobisz we własnym zakresie nie tracąc przy tym roku. A propo matmy to z czym sobie nie radzisz?

komentarz 27 listopada 2018 przez Samsung20YT Nowicjusz (120 p.)
Najbardziej cierpi geometria i to w sumie tyle , ciezka tez z algebra ale to juz nadrabiam (wtedy mi aie uczyć nie chciało jak mialem to kilka lat temu )

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 184 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pluumek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 517 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...