• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Technikum mechatroniczne a bycie programista

Object Storage Arubacloud
0 głosów
533 wizyt
pytanie zadane 5 października 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
zamknięte 5 października 2020
Witam, czy jeśli chciałbym zostać programistą powinienem uczęszczać do technikum do tego przystosowanym bądź iść na studia? Czy fakt ze jestem aktualnie w technikum mechatronicznym nie przeszkodzi mi w zostaniu programistą? Prywatnie w domu uczę się programowania i czuje że mam do tego potencjał jednak obawiam się czy nie zmienić szkoły.
komentarz zamknięcia: Prosze o zamkniecie pytania.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 października 2020 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
Odwieczne pytanie i odwieczny problem :)
A cóż Ci to przeszkadza w staniu się programistą? Tak naprawdę tylko Twoje chęci Cię ograniczają. Oczywiście jednym jedne rzeczy przychodzą łatwiej, innym mniej, ale na pewno masz taką szansę, więc wystarczy, że zechcesz.

Osobiście uważam, że zmiana szkoły w niczym nie pomoże specjalnie, technika informatyczne są dosyć kiepskie, a przynajmniej takie miałem odczucie, gdy swoje ukończyłem. Studia to już kwestia indywidualna - na pewno pomogą, w niektórych firmach mogą być wymagane, ale nie oszukujmy się - to umiejętności dają pracę ludziom.
komentarz 5 października 2020 przez niezalogowany
Rozmyślałem właśnie nad studiami informatycznymi, jednak do tego lepiej żebym przeniósł się do liceum. Czy myślisz ze miałoby to sens czy może jednak zostać tutaj gdzie jestem?
komentarz 5 października 2020 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
No to już zależy od tego na którym aktualnie roku jesteś. Ponadto jeśli rozważasz studia informatyczne, to musisz zdać dobrze matematykę rozszerzoną, a także informatykę - wydaje mi się, że jest to wymagane na każdej uczelni, która w ofercie ma informatykę. Tu też liceum nic nie da, jeśli sam się nie będziesz tego uczył, bo do matury po prostu musisz robić zadania. I to dużo zadań.
Czy zmiana ma sens? Nie wiem. Nie znam Twojego technikum, a także liceum, do którego chciałbyś się przenieść, więc nie jestem w stanie ocenić, czy jest to opłacalne. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się ile masz czasu do matury, ile czasu musisz poświęcać na naukę do szkoły tak, aby nie zawalać przedmiotów i ile czasu zostaje Ci na potencjalną naukę matematyki, informatyki oraz programowania.
Wszystko w tym wypadku zależy od Ciebie i Twojego postanowienia. Jeśli odnajdziesz w tym rozrywkę, będzie Ci się wydawało zabawne to, co robisz, to na pewno będzie Ci łatwiej. Musisz porządnie przemyśleć sprawę, ja nie przemyślałem i wylądowałem gdzie indziej niż bym chciał - ale nie narzekam, wziąłem się do roboty i może coś z tego będzie.
1
komentarz 5 października 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Zazwyczaj w liceum matematyka jest na dużo wyższym poziomie i do matury oraqz studiów przygotowują dużo lepiej. W liceum jak jest rozszerzenie to się je realizuje, a w technikum to jest rozszerzenie tylko w nazwie. Znam tą sytuację w kilkunastu szkołach i schemat jest wszędzie taki sam więc wiem co mówię.

Czy się przenosić? To już zależy od Ciebie. Jeżeli jesteś dobrym uczniem i masz średnią wysoką, uczysz się dla siebie a nie dla stopni, to zostań w technikum, dasz sobie radę sam. Ale jeżeli jesteś raczej przeciętny to będziesz miał problemy żeby zdać dobrze maturę i dostać się na studia zostając w technikum.

Czy warto iść na studia? To już nie będę się wypowiadał bo to temat wojna. Moim zdaniem warto a ci co piszą że nei warto to z reguły słabi w nauce i na studia nie poszli bo nie poradziliby sobie. Ale to moje zdanie, nikogo nie będę przekonywał.
0 głosów
odpowiedź 5 października 2020 przez Julia Mroczek Nowicjusz (240 p.)
Nie musisz wcale kończyć studiów aby być programistą. Ba - wielu rzeczy nie da się nauczyć na studiach z uwagi na to, ze często wiedza jest tam przestarzała oraz przekazywana przez osoby, które nie pracują na stałe w zawodzie ale jedynie na uczelni. Nauczysz się tam jedynie podstaw a i tak samodzienie musisz ogarnąć wszystko

Polecam kształcenie się samodzielnie - szczególnie, ze dział ten ma tendencje do rozwoju. Coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z pomocy informatycznej w opcji zdalnej.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 394 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 187 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pluumek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 778 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Młody Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...