• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pobieranie bezpośrednio na kartę microSD

Object Storage Arubacloud
0 głosów
190 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2018 w Urządzenia mobilne przez RychuZME Nowicjusz (200 p.)
Czy do bezpośredniego zapisu gier/aplikacji na karcie microSD jest konieczny root ?

Telefon lg k8.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Z tego co wiem to chyba nie, karta działa jako rozszerzenie pamięci telefonu. Jedynie tylko należy ustawić gdzie chcemy zapisać aplikacje.

Kartę pasowałoby najpierw sformatować.
komentarz 21 listopada 2018 przez RychuZME Nowicjusz (200 p.)
Sformatować w sensie?

Po roocie? Przed rootem? Po włożeniu do telefonu ?
Sory ale nie jestem obeznany w tym temacie
komentarz 21 listopada 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Nie jesteś obeznany w tym temacie a chcesz robić roota? Po włożeniu do telefonu możesz ale i możesz na komputerze.

Upewnij się najpierw że nie masz na niej żadnych ważnych danych bo zostaną skasowane.

W telefonie:

Menu główne->Ustawienia-> Karta SD i pamięć telefonu-> Formatuj kartę SD.

Jak jeszcze coś nie wiesz to pytaj...
komentarz 21 listopada 2018 przez RychuZME Nowicjusz (200 p.)
No dobra. To mógłbyś mi powiedzieć co się wiąrze z rootingiem ?
Coś w stylu wady/zalety.
komentarz 21 listopada 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Ale po co Ci ten rooting?
komentarz 21 listopada 2018 przez RychuZME Nowicjusz (200 p.)
Głównie po to żebym mógł zapisywać odrazu na microSD
komentarz 21 listopada 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Nie jednak się myliłem, gier i aplikacji się nie da bez roota.

Tu masz wady i zalety roota.

komentarz 21 listopada 2018 przez RychuZME Nowicjusz (200 p.)
Dobra dzięki. Poźniej przeczytam.
Jak coś to się odezwe.
komentarz 22 listopada 2018 przez RychuZME Nowicjusz (200 p.)

@PolYGlok, Przeczytałem ten artykół i teraz się zastanawiam czy warto ryzykować. Nie chciałbym mieć jakiegoś trojana czy coś na telefonie. Co Ty mi radzisz ? warto/nie warto

komentarz 22 listopada 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
W sumie to za bardzo się w to w ten sposób nie bawiłem (chociaż mam zamiar tak zrobić na jakimś niepotrzebnym fonie) jedynie roota robiłem by wgrać inną wersje androida, dlatego się Ciebie pytałem po co ten root?

Czy warto, nie wiem zależy od twojej świadomości i ciągłym pilnowaniu się co skąd ściągasz i martwieniu czy z tym coś się nie przypałęta.

Jak masz nerwy i skończyła Ci się gwarancja na telefon to spróbuj- zawsze możesz sobie wgrać starą wersje.

Pamiętaj by sobie zapisać IMEI wcześniej bo mogą być z nim później problemy. A raczej brak jego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 96 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2020 w Urządzenia mobilne przez Xarti Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 232 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w Urządzenia mobilne przez Julka92 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 246 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...