• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Źródła do nauki javascript

Object Storage Arubacloud
+1 głos
551 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2015 w JavaScript przez niezalogowany
edycja 11 lipca 2015
Witam, poszukuje dobrych źródeł do nauki javascriptu. Preferuje źródłą w języku angielskim.

Chciałbym nauczyć się robić różne animacje w javascript, reagować na poczynania użytkownika (interesuje mnie praktyczna strona wykorzysta javascriptu) .

 

 

Ps: Jakie biblioteki warto poznać? (javascript)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
wybrane 13 sierpnia 2015
 
Najlepsza
MDN może być dobrą dokumentacją, ciekawe JS-owe APIs natomiast są przedstawiane na html5rocks.com.

Z bibliotek warto znać na pewno jQuery, które ma autorski system nauki: http://learn.jquery.com/
komentarz 11 lipca 2015 przez niezalogowany
Po szerszym zapoznaniu sięz javascript, przejdę do nauki Jquery, dziękuje :-}
+2 głosów
odpowiedź 11 lipca 2015 przez Dronojad Obywatel (1,980 p.)
Na start polecam codecademy.com

Strona uczy od podstaw w bardzo fajnym stylu.
komentarz 11 lipca 2015 przez niezalogowany
Na codecademy robiłem kiedyś parę kursów.  Nie wiedziałem, żę mają kursy javascriptu (ale jakoś mi to wyleciało z głowy :O) - Mają też jquery i angular :-}.

Dziękuje za dobry link
komentarz 11 lipca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
A tu od Comandeera o Angularze:

http://www.webkrytyk.pl/krytyka/moja-prawda-o-angular-js/.

:)
0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2015 przez Toxc Mądrala (7,440 p.)
komentarz 11 lipca 2015 przez niezalogowany
Jeśli nie wiem, co robi dany elelment/funkcja javascriptu, to korzystam z MDN (Mozila developers, oczywiście wersja angielska.) W3schools, nigdy nie budziło mojego zaufania - "Examples might be simplified to improve reading and basic understanding." - ta

Jednak, dziękuje za chęć pomocy

@Comandeer - dobrze, że czuwasz :-}

 

Ps: Najśmieszniejsze to są ich certyfikaty a,b,c,d z html i css, javascriptu i php :P

przy okazji, taka drona ciekawostka, kiedyś pewna firma, oferowała zrobienie certyfikatu z Mozili Firefox 3.0 ... (Polska firma, która szkoliła expertów od użytkowania przegląarki ...)
komentarz 11 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
"fałszywa propaganda" ale za to pomocna w niektórych sprawach.
komentarz 11 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Czy ja wiem? Na MDN można to znaleźć o wiele szerzej i dokładniej opisane.
komentarz 11 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
także na setkach inny stron.
komentarz 11 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
No więc… jaki jest sens odsyłania do niekompletnego zasobu, skoro istnieją lepsze? ;)
komentarz 11 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
A dlaczego mamy "zwiększać" nienawiść do niekompletnego zasobu?
komentarz 11 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Bo szerzy złe praktyki i stanowi zagrożenie dla Sieci, co doskonale wyraża akcja W3Fools - choćby dlatego.
komentarz 11 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Od kiedy strony mogą zagrażać "Sieci"?

Strona ma moc totalnego niszczenia, przenoszenia wirusów, ciasteczek i powolutku wyniszcza cały gatunek ludzi?

Fakt - strona jest beznadzejna.

Ale czasami pomocna.
komentarz 11 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Od kiedy szerzą złe praktyki, które później webdevowie stosują tworząc strony internetowe. Tym samym powstają wadliwe architektonicznie rozwiązania, które po prostu nie spełniają swoich założeń i są trudne w dalszej rozbudowie.

Nie rozumiem stwierdzenia "beznadziejna, ale pomocna"… To albo jest beznadziejna albo pomocna - nie da się być dwoma tymi naraz. Ba, dalej nie rozumiem czemu mam promować stronę, która jest widocznie gorsza od swojej konkurencji w postaci czy to MDN, czy WebPlatform, czy w końcu blogów poszczególnych devów. Powinniśmy raczej propagować najlepsze dostępne źródła, a nie przyzwalać na egzystencję słabym i niekompletnym tylko dlatego, że czasami uda im się przekazać dobrze jakieś wiadomości.
0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)

Podobne pytania

+5 głosów
10 odpowiedzi 4,462 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 403 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2022 w C i C++ przez Viltus1 Nowicjusz (130 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 4,610 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2015 w C i C++ przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...