• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Kalkulator Qt i c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
512 wizyt
pytanie zadane 28 października 2018 w C i C++ przez warior1 Użytkownik (520 p.)
zamknięte 28 października 2018 przez warior1
Stworzyłem graficzny kalkulator w qt który może obsłużyć co najwyżej 2 działania to znaczy na przykład sin(30)- 5 . Chciałem żeby można było wykonać więcej działań na przykład 3+3+5. Posiadam pewien przycisk QPushButton połączony sygnal slot który odpowiadają za cyfry i inny button odpowiadający za inne operacje. Korzystałem z setChecked(true) i jęsli plus był wciśnięty to sumował wynik dwóch liczb. Po wykonaniu operacji przycisk pozostawał zaznaczony i nie dało się nic z tym zrobić, nie mam pojęcia jak  wczytać więcej niż jedną liczbę. Próbowałem zrobić program od początku ale nie mam pomysłu jak rozwiązać ten problem proszę o pomoc .
komentarz zamknięcia: nieaktualne
komentarz 28 października 2018 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
może pokażesz obecny kod? Tak łatwiej można przeanalizować problem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 października 2018 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Witam,

nie wiem na jakim widżecie używasz metodę setChecked(bool). Możesz ustawiać dwa stany true oraz false. Mówisz że po wykonaniu operacji przycisk pozostawał zaznaczony i nie wiesz jak wczytać więcej liczb. Może po prostu dodaj metodę setChecked(false). Jeśli nie pomoże to wklej kod z którym masz problem wtedy można będzie Ci łatwiej pomóc.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 837 wizyt
pytanie zadane 2 października 2019 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
+1 głos
7 odpowiedzi 1,247 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2015 w Nasze projekty przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 351 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2016 w C i C++ przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...