• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W czym napisać aplikację.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
382 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w C i C++ przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Witam, mam pytanie, a mianowicie w czym można napisać znając c++ aplikacje okienkową z grafiką itd, z dostępem do storowania danych i łączności z internetem? Oprócz tego C++ buildera, widziałem QT ale jakiś on jest inny niż c++, visual studio coś tam widziałem ale nie wiem czy taki większy projekt w nim zrealizuje ma być to duża aplikacja do zarządzania zapasami. Co polecicie? Język c++ wiem że o wiele lepiej by było to pisać w c# czy nawet w javie ale mimo wszystko w c++ sie najlepiej czuję.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 października 2018 przez Velta Maniak (52,010 p.)

widziałem QT ale jakiś on jest inny niż c++

W jakim sensie? Qt to biblioteki między innymi dla C++, a nie osobny język.
Oficjalna strona Qt oferuje ponadto Qt Creator, pozwalający łatwo skorzystać z tej biblioteki.

Co polecicie? 

Zdecydowanie wygodniej byłoby to zrobić w którymś wymienionym przez Ciebie bardziej wysokopoziomowym języku, czyli C# lub Java. Ale nikt Ci nie broni zrobić tego w C++!

wiem że o wiele lepiej by było to pisać w c#

Jest jeszcze jedna opcja! C++/CLI laugh

komentarz 22 października 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
A visual studio c++? bylo by?
komentarz 22 października 2018 przez Velta Maniak (52,010 p.)
Jasne, to taki bardziej uniwersalny IDE :)
komentarz 22 października 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Czyli zrealizuje w nim wszystkie zamierzone funkcje ? (internet, lokalizacja, bazy danych, ładne GUI)
komentarz 22 października 2018 przez Velta Maniak (52,010 p.)

Nie powinno być problemu, będziesz musiał ewentualnie dodać odpowiednie biblioteki, jeżeli chcesz używać gotowych rozwiązań. Chociaż do takich bajerów faktycznie bym użył jakiegoś wysokopoziomowego, o wiele wygodniej laugh w Visual Studio można od razu używać C#

komentarz 22 października 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
wiem, ale nie umiem ani C# ani javy nauka zajęła by zbyt dużo czasu a muszę już zrealizować projekt ;)
0 głosów
odpowiedź 22 października 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Qt posiada wszystko o co pytasz. Poza tym jest przenośny.
komentarz 22 października 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Ale on ma jakieś inne komendy, jak mam to ogarnąć, jakiś kurs dobry może znacie?

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 5,492 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w SQL, bazy danych przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 589 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2017 w C i C++ przez olgak96 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 231 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...