• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy moge napisać aplikację wzorując się na innej, która jest komercyjna?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
229 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez donekdzwonek Początkujący (420 p.)
Znalazłem aplikację w internecie. Jest płatna. Nie wiem na jakiej jest licencji. Chciałbym napisać podobną aplikację wzorując się na designie. Kod będzie mój. Piszę, żeby poćwiczyć, ale nie chcę wymyślać designu samemu bo jest dobry. Czy mogę tak zrobić? Swoją apke zamierzam umieścić w sieci i może być konkurecnją dla oryginalnej
komentarz 24 czerwca 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Nie wiem na jakiej jest licencji.

A zajrzałeś chociaż na stronę producenta albo nawet do okna About (jeśli to aplikacja okienkowa)?

komentarz 25 czerwca 2019 przez donekdzwonek Początkujący (420 p.)
Szukałem, ale apka jest częścią większego serwisu. Nie znalazłem info odnoście licencji. Zwyczajnie chodzi mi o to czy mogę wzorować się na ich designie. Moja będzie podobna, ale nie taka sama
komentarz 25 czerwca 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Wzorować się jak najbardziej możesz, przecież jest cała masa aplikacji/stron, które wzorują się na pierwowzorach wyznaczających jakiś tam niepisany standard.  Bylebyś nie zrzynał jeden do jednego, bo to trochę słabe.
komentarz 25 czerwca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Zastanowiłeś się choć przez chwilę czy to jest etyczne?
komentarz 25 czerwca 2019 przez donekdzwonek Początkujący (420 p.)
Tak, masz rację. Zrzynać jeden do jednego nie chcę bo chcę się nauczyć i zrobić coś swojego, ale nie chcę też bawić się w design bo to by było już za dużo

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 380 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w C i C++ przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 5,479 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w SQL, bazy danych przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...