• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Do czego można wykorzystać język c++?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,128 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w C i C++ przez karkul Użytkownik (620 p.)
Witam przez jakiś czas uczyłem się języka c++. Na obecną chwilę umiem go na poziomie średniozaawansowanym.

I zaczęło nurtować mnie takie pytanie. Do czego mogę go użyć? Przecież istnieje już cała masa gotowych aplikacji i bardzo ciężko wymyślić coś nowego.
komentarz 14 października 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Na obecną chwilę umiem go na poziomie średniozaawansowanym.

Po czym wnosisz?

komentarz 14 października 2018 przez karkul Użytkownik (620 p.)
uczyłem się tego języka prze ok. pół roku z internetu i książek symfonii c++ i pasji c++
komentarz 14 października 2018 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Jeśli tak to jesteś dopiero na początku drogi. Pracuj dalej. To super, że masz takie inne odchodzące od normy zainteresowania.
1
komentarz 14 października 2018 przez monika90 Pasjonat (22,940 p.)
Tu masz quiz http://cppquiz.org/ jeśli poprawnie odpowiesz na 60 pytań w godzinę, to możesz powiedzieć, że w miarę dobrze znasz C++. Przy czym, sam język to nie wszystko, trzeba jeszcze wiedzieć jak go używać. Ten quiz się raczej skupia na mechanizmach języka, a nie na tym do czego ich używać w praktyce.
komentarz 14 października 2018 przez karkul Użytkownik (620 p.)

@X3h, odchodzące od jakiej normy? 

1
komentarz 14 października 2018 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Programowanie na własną rękę rozwija. I tak. To odchodzi od normy bo mało ludzi to robi od tak dla zabawy. @karkul ja wiem również, że dużo w tobie negatywnych emocji ale ja nikogo nie obrażam, nie? Powinieneś się domyśleć.
3
komentarz 15 października 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@karkul,

Na obecną chwilę umiem go na poziomie średniozaawansowanym. 

(...)

uczyłem się tego języka prze ok. pół roku z internetu i książek symfonii c++ i pasji c++

---> link

1
komentarz 15 października 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
@j23 niezbyt rzetelna samoocena autora wynika z braku wiedzy na temat rozległości C++. Więc zaprzestań proszę snucia amatorskiej diagnozy psychologicznej inspirowanej Wikipedią.
2
komentarz 15 października 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Zabawne. Czytałeś artykuł spod tego linka? Przecież w pierwszym zdaniu napisałeś z grubsza to, co jest tam napisane, a masz do mnie jakieś pretensje.

 

PS. to nie jest diagnoza, tylko właściwość ludzkiego umysłu. Tę "przypadłość" ma każdy z nas ;)
komentarz 16 października 2018 przez karkul Użytkownik (620 p.)

@X3h, ok

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 15 października 2018 przez PanRik Gaduła (4,510 p.)
Ja bardzo polecam pójść gdzieś na praktyki , być w jakimś komercyjnym projekcie.

Przed praktykami myślałem w sumie tak jak Ty, że jakoś tego C++ umiem. Dopiero praktyki otworzyły mi oczy.

Już po paru dniach w firmie pomyślałem znane: "Wiem, że nic nie wiem"
+2 głosów
odpowiedź 15 października 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Komercyjnie, język C++ ma 2 główne zastosowania (co nie znaczy, że nie może być wykorzystany w inny sposób). Pierwszym zastosowaniem jest gamedev. Szybkość i "średniopoziomowość" C++, pozwala na budowanie wydajnych silników i gier, co w tej branży jest wymagane.

Drugim "typowym" zastosowaniem jest embedded (systemy wbudowane). Wszelkiego rodzaju urządzenia sieciowe (routery, switche, bramki itd) siedzą głównie na C++ (lub w niektórych przypadkach, C).

To są 2 główne zastosowania, co jednak nie znaczy, że nie ma innych. Słyszałem, że niektóre firmy piszą krytyczne wydajnościowo elementy swoich aplikacji właśnie w C++ ze względu na jego wydajność. Są też aplikacje okienkowe pisane w C++. Możliwości jest dużo. Pomyśl o 2 działających w tym samym obszarze aplikacjach ktorych uzywasz (np budzik i kalendarz, albo budzik i lista zadan) i sprobuj stworzyć aplikację, która połączy te 2 zastosowania.
0 głosów
odpowiedź 14 października 2018 przez Sury1920 Użytkownik (580 p.)
Możesz ulepszać istniejące już aplikacje i programy
komentarz 14 października 2018 przez karkul Użytkownik (620 p.)
nie chce ulepszać istniejących rzeczy, chciał bym stworzyć coś własnego
3
komentarz 14 października 2018 przez Pabiak Gaduła (4,450 p.)
No to twórz, w czym problem? Siedząc na krześle i użalając się nad samym sobą, że "wszystko" zostało już wynalezione nic nie zdziałasz. Wymyśl coś, rozwijaj to, być może w przyszłości uznasz, że twój produkt jest na tyle doskonały, że postanowisz zacząć nim zarabiać.
komentarz 15 października 2018 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

@karkul, cyfrowość, programowanie jest po to żeby jedna maszyna mogła robić różne zadania chociaż operuje na skończonej liczbie instrukcji. Włąśnie to jest w programowaniu genialne że możesz zrobić wszystko, dosłownie! Jak się uprzesz to nawet LHC możesz podłączyć i go kontrolować

0 głosów
odpowiedź 15 października 2018 przez sebeks Mądrala (5,300 p.)
Ja też często borykam się z podobnym problemem. Są cztery rozwiązania tego problemu. Po pierwsze jest kilka stron we sieci na których jest przykładowa lista programów do napisania od łatwych typu odwróć string do mega dużych typu napisz grę rpg. Nie polecam, ale można tych stron poszukać i sobie przejrzeć. Może coś z listy Ci spasuje.

Drugie rozwiązanie to zrobić klona jakiejś aplikacji którą się używa, np. klon kalkulatora. Projekt oczywiście pewnie będzie gorszy niż oryginał, ale takie ćwiczenie podobno bardzo rozwija. Trzecie rozwiązanie to przemyśleć sprawę i napisać aplikację dla siebie. Na przykład ja teraz piszę To-Do listę (JavaScript) do organizacji mojego własnego czasu wolnego. Jest cała masa takich aplikacji, ale piszę ją pod moje przyzwyczajenia, które wynikają z tego, że wcześniej korzystałem w tym celu z pliku tekstowego (Trello czy Google Keep mi nie pasowało). Pisanie i używanie aplikacji to chyba najlepszy sposób, by nie znudziło Ci się jej rozwijanie, bo cały czas masz nowe pomysły co by w niej zmienić lub dopisać.

Czwarte rozwiązanie jest oczywiste i moim zdaniem najlepsze. Każdy jeżyk ma jakieś pole w której jest mocny. C++ jest mocny w grach, więc chyba najlepszym rozwiązaniem było by pisanie jakiejś gry :) Ja sam po prawie dwóch latach zabawy z programowaniem webowym zacząłem uczyć się ponownie C++ właśnie z myślą o tym, by sobie w przyszłości robić jakieś mini gierki :)
komentarz 15 października 2018 przez garris Użytkownik (660 p.)
Na reddicie jest fajna lista:

1000+ Beginner Programming Projects

Ale wydaję mi się, że koledze chodziło o jakiś fajny projekt komercyjny, na którym zarobi.
komentarz 15 października 2018 przez sebeks Mądrala (5,300 p.)
Każdy chciałby mieć wiedzę co zbudować komercyjnie by zarobić :) Ale Twój komentarz dał mi do myślenia, bo do mojej listy można by jeszcze dopisać piąte rozwiązanie, czyli udział i kodowanie dla jakiegoś Open Source. Gdzieś nawet czytałem, że są specjalnie  oznaczone projekty open source dla początkujących i średnio zaawansowanych, właśnie po to by takich ludzi przyciągnąć do idei open source. Ale tematu nie znam.
komentarz 15 października 2018 przez garris Użytkownik (660 p.)
No masz racje, jest masa takich projektów.

A poprzednim komentarzem nie chciałem na Ciebie na najechać tylko napisałem to trochę bardziej prześmiewczo z pytania

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,364 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 232 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2018 w Python przez Storm Obywatel (1,570 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 2,834 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...