• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Do czego konkretnie można wykorzystać pythona?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,833 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2018 w Python przez TheBeginner Nowicjusz (200 p.)
Mam problem, ponieważ chciałem nauczyć się Pythona jednak nie mam motywacji, bo nie wiem co mogę zrobić przy pomocy tego języka. Grę, stronę a może coś jeszcze innego? Nie chciałbym nauczyć się czegoś czego potem bym nie używał.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Python stosowany jest do wielu rzeczy. Możesz robić w nim strony, aplikacje, programować mikrokontrolery, pisać różnego rodzaju narzędzia ad-hoc... Jeśli interesują cię gry to możesz też w Pythonie, ale nie jest to optymalne, gdyż porównując np do C++ jest on wolniejszy.

Ogólnie polecam spróbować, zobaczyć kilka tutoriali, sprawdzić czy ci przypasuje :)
+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Jeśli nie widzisz potrzeby i nie masz motywacji, to się nie ucz. To jest proste.
komentarz 13 kwietnia 2018 przez Ghost Bywalec (2,930 p.)
Nie ma motywacji bo nie wie co może zrobić w tym języku.
komentarz 13 kwietnia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
No.. a nie ma motywacji bo nie wie co może zrobić w tym języku... straszne ... horror... i jeszcze internet wyłączyli...
1
komentarz 13 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Na "papierze", w telewizji, w internecie to wszystko wygląda cacy. Poza tym jest tego taki ogrom, a często sprzecznych opinii, informacji, że na na końcu można nic nie wiedzieć.

Autor zadał grzeczne pytanie z konkretnym uzasadnieniem. Chciał zasięgnąć opinii praktyków, użytkowników języka, wiedzieć jak jest w rzeczywistości.

Nie możesz być taki pryncypialny. Znasz ten język, mogłeś mu parę zdań powiedzieć.
1
komentarz 13 kwietnia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
No i odpowiedziałem... to nie ma sensu. Z pełną determinacją i entuzjazmem należy nie-uczyć się tego języka będąc motywowany brakiem motywacji i groźbą nauczenia się czegoś co będzie nieużywane szczególnie w tak szerokich zastosowaniach. W przeciwnym razie było by to wręcz absurdalne jak Cyrk Monthy Python'a od którego pochodzi nazwa języka.

Mam nadzieję że to było motywujące...

A teraz idę kupić ser :)
+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)

Absolutnie do wszystkiego, a ostatnio nawet do cross-platform mobile dzięki KIVY, niedługo też 100% native dzięki BeeWare, Nie wiem czy jest drugi tak wszechstronny język.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 2,510 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2018 w Python przez Vorfrande Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 589 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Python przez darb2000 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 1,703 wizyt
pytanie zadane 16 września 2018 w Python przez Archiwista Początkujący (250 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...