• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapytanie o technologię

Object Storage Arubacloud
0 głosów
197 wizyt
pytanie zadane 8 października 2018 w Inne języki przez antypop Mądrala (5,730 p.)
Witam,

od dłuższego czasu chodzi mi po głowie koncepcja pewnej apki webowe/portalu.

Mianowicie, użytkownik generuje na swojej stronie plik XML (na przykład z produktami bo to sklep internetowy). Różne porównywarki/programy/itp wymagają takiego pliku w odpowiednim dla siebie formacie. Chciałbym spróbować napisać aplikacje która pobiera feed bazowy i potem, za pomocą prostego menu/sterownika pobiera z niego wartości i podstawia do nowego pliku XML. Cała aplikacja musiała by również wspierać automatyczne pobieranie pliku bazowego i automatyczne generowanie/aktualizowanie stworzonego nowego pliku.

Pytanie, z czego skorzystać żeby uzyskać najlepszy rezultat? Myślicie że goły PHP wystarczy czy lepiej jakieś C#/JAVA ?

P.S Wiem że są takie portale i wiem że istnieją również odpowiednie wtyczki/apki które potrafią generować XML według uznania ale pomyślałem że napisanie czegoś takiego może być bardzo pomocne w nauce i poszerzaniu swoich możliwości.

Z Góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 października 2018 przez MastaDevelopa Użytkownik (500 p.)
wybrane 10 października 2018 przez antypop
 
Najlepsza

Najszybciej - Python i ElementTree

+2 głosów
odpowiedź 10 października 2018 przez antypop Mądrala (5,730 p.)

@MastaDevelopa @Wiciorny Dzięki za nakreślenie drogi ! :D

Jestem świadomy że czeka mnie sporo pracy/nauki. Nie startuję od zera jakąś tam wiedzę mam ale jej poszerzanie najlepiej mi wychodzi poprzez pisanie własnych projektów (chyba jak większości) niż czytanie nudnych opisów i pisanie projekty w stylu "Memory" albo "Gra w wisielca". 

W każdym razie dziękuję jeszcze raz :) 

komentarz 10 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Powodzenia w takim razie, !
0 głosów
odpowiedź 8 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Każdy będzie dobry język jeśli  potrafisz to dobrze zaimplementować i dobrze znasz ten właśnie język.

Chociaż: wiadomo co Język to różny zestaw bibliotek, które bardzo dużo potrafią ułatwić: W Javie spoko - do zrobienia i sądzę że zarówno w C# czy PHP jest to do zrobienia równie efektywnie. Nawet powiedziałbym, że najlepiej chyba w PHP Ci się uda, ale jak mówię zależy to od tego w czym sie dobrze czujesz

 

Jeśli startujesz od 0-zera: to myślę, że w każdym przypadku ... dużo pracy Cię czeka i jest w każdym tak samo, i tutaj kwestia tego czy dobrze się czujesz obiektowo jak tak to C# i Java bardziej Ci przypadną do gustu, chociaż sam php też jest obiektowy jednak jego nauka zrozumienie etc wymaga no nie co więcej

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 237 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 497 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2021 w C# przez tomasz12345 Użytkownik (750 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 118 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...