• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podstawy HTML/CSS/JS/VUE.js, pytania o kolejną technologię

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
224 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
edycja 9 sierpnia 2022 przez lnkoc
Witam,

Pytania, może banalne, szczególnie dla webowych wyjadaczy, niemniej jednak dla mnie jest zagwozdką wobec czego proszę o wyrozumiałość. Otóż liznąłem już HTMLa, CSS, Javascriptu i php, napisałem swoją pierwszą aplikację webową (spa) przy użyciu Vue na froncie i skryptów php do komunikacji z bazą danych. Nie mniej jednak nadal takie aspekty jak logowanie i rejestrację zrobiłem po najmniejszej linii oporu - jawnie przesyłając dane za pomocą AJAXa w postaci zbudowanego JSONa (tylko dlatego, aby poczuć jak to działa). Zapewne są lepsze rozwiązania, o które chciałem zapytać. Kolejne pytanie brzmi: na czym skupić się dalej? Czystym php i napisać projekt w oparciu MVC (którego na ten moment nie do końca rozumiem) tworząc wszystko od podstaw? Czy może spróbować jakiegoś frameworka? Jeśli tak to jakiego? Który będzie współpracował z vue?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 sierpnia 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
wybrane 21 stycznia 2023 przez lnkoc
 
Najlepsza

Myślę że jeśli chcesz zostać specjalistą powinieneś się zdecydować w którą stronę chcesz iść. To znaczy czy wolisz być backendem czy frontendem. 

W przypadku FE dodałbym TypeScripta ;) A na czas zastanawiania się wzorce projektowe :) https://refactoring.guru/pl/design-patterns

 

komentarz 9 sierpnia 2022 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
Przyjmijmy, że bardziej wciągający wydaje się być FE, ale przy samodzielnych projektach BE sam się nie napisze ;)
1
komentarz 9 sierpnia 2022 przez Velta Maniak (51,890 p.)

toteż fullstack to jedna z możliwych dróg :)

komentarz 9 sierpnia 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

@Velta Napisałem o byciu specjalistą. Jeszcze nie poznałem fullstacka który by miał rozległą wiedze z każdego obszaru bo jest jej po prostu za dużo. Sam znam sporo zagadnień z BE i umiem coś wyklepać w czystym PHP i PDO jednak dominuje u mnie FE i skupiam się głownie na nim. Dlatego też nie nazywam siebie fullstackiem chociaż według niektórych bym mógł 

@lnkoc można skorzystać z rozwiązań no-code. Np od firebase. 

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 375 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2021 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 362 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2018 w JavaScript przez wachcio Nowicjusz (120 p.)
+6 głosów
2 odpowiedzi 789 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...