• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer samoczynnie się restartuje.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
227 wizyt
pytanie zadane 7 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez boei-83 Początkujący (310 p.)
Witam kilka tygodni temu kupiłem używany komputer i dodałem do niego kartę graficzną i wymieniłem zasilacz. Już myślałem, że wszystko będzie dobrze działać, a tu komputer sam z siebie czasami się restartował(wyłączał się jakby od niego odciąć prąd, a potem sie włączał bez mojej ingerencji), najczęściej przy tym gdy nic nie robiłem lub w przypadku w którym przeglądałem internet, programowałem(zdarzało sie to od 15min - 2h po włączeniu komputera), ale gdy komputer był mocno obciążony nigdy się nie zrestartował mianowicie zawsze gdy grałem w wiedzmina 3 lub csgo gdzie procesor i karta graficzna były obciążone to komputer mógł działać cały czas bez restartu. Dodam, że sytuacja występuje na 2 systemach operacyjnych (linux mint i w7 pro).

Ma ktoś pomysł jak to naprawić?
komentarz 7 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A masz możliwość wsadzenia innego zasilacza aby wykluczyć tę ewentualność?
komentarz 7 października 2018 przez boei-83 Początkujący (310 p.)
Tak na obu zasilaczach dzieje się to samo, zasilacz który posiadam - be quite 650w gold 2 zasilacz - dell inc. (nie pisze z jakiej firmy dokładnie), ale to standardowy zasilacz z dell 990.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 października 2018 przez Aspc1 Bywalec (2,620 p.)
wybrane 8 października 2018 przez boei-83
 
Najlepsza
Według mnie problem może być w płycie głównej. Możliwe, że sekcje zasilania są zepsute. Jeśli masz taką możliwość to sprawdź sprzęt na innym mobo.
komentarz 8 października 2018 przez boei-83 Początkujący (310 p.)
Dzięki, najprawdopodobniej masz rację, często w kompie zmienia się godzina na losową, i pare razy płyta główna wydawała z siebie dziwne dzwięki(pipczenia)... Na wszelki wypadek oddam kompa do serwisu, żeby stwierdzili czy to napewno to.
0 głosów
odpowiedź 7 października 2018 przez Irsapel Początkujący (410 p.)
A sprawdziłeś w czasie pracy czy ci się procesor nie przegrzewa? w sytuacji przegrzania komputer moze się samoistnie wyłączyć. itd.  polecam sprawdzić czy chłodzenie ci działa + jakoś wyczyścić komputer bo takie samoistne restartowanie albo wyłączanie bierze się z przegrzania procesora w najgorszym wypadku moze ci spalić cały procesor.
komentarz 7 października 2018 przez boei-83 Początkujący (310 p.)
Temperatury w porządku niezależnie czy podzespoły są obciążone w niskim czy w wysokim stopniu.
0 głosów
odpowiedź 9 października 2018 przez Meridian Obywatel (1,480 p.)
Kondensatory na płycie głównej nie są napuchnięte? Kości RAM dobrze wpięte? Sytuacja powtarza się na innych RAM oraz na przełożeniu kości w inne sloty?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
+1 głos
6 odpowiedzi 288 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez AdrianBrzek Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 568 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez roksek Nowicjusz (240 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...