• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka Javy, tworzenie gry

Object Storage Arubacloud
0 głosów
365 wizyt
pytanie zadane 13 września 2018 w Java przez Arpel Nowicjusz (150 p.)
Witam, nazywam się Jakub, mam 13 lat i od jakiegoś czasu interesuje się programowaniem (do tej pory tylko i wyłącznie C++, ale nie zdążyłem nawet jeszcze zacząć obiektowego). Aktualnie jednak z kolegą wymyśliliśmy grę, którą chcielibyśmy we dwójkę stworzyć (w Javie na androida). Więc chcemy się tej Javy zacząć uczyć, ale nie wiemy od czego zacząć - uczyć się wszystkiego od zera, czy połączyć od razu naukę z jakimś silnikiem w którym tą grę będziemy tworzyć? Jeśli uczyć się silnika to jaki wybrać? (będzie to gra pod coś w stylu milionerów czy np. quiz house) Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i będę wdzięczy, jeśli ktoś podałby jakieś poradniki, czy książki z których najlepiej będzie się nauczyć (mogą być po angielsku).

Edycja: Zaznaczam dodatkowo, ze zanim napisałem post przeglądałem już forum i internet, ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej i wystarczająco satysfakcjonującej odpowiedzi, więc postanowiłem, że napiszę.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 września 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
wybrane 14 września 2018 przez Arpel
 
Najlepsza
Android studio ale polecam Ci dedykowane silniki. Unity jest dosc przyjazny dla początkujących. Na dodatek, posiada też darmową wersję tylko on chyba nie działa w Javie.

Poniżej znajdzie listę silników pod gry, języki na jakich operują i platformy

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_game_engines
komentarz 13 września 2018 przez Arpel Nowicjusz (150 p.)
A skąd najlepiej uczyć się javy jeśli wybiorę to android studio?

Jakieś poradniki czy książki, które będą najbardziej godne polecenia?
1
komentarz 13 września 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Osobiście jedyne co mogę polecić to Udemy. Niestety są tą płatne kursy (coś koło 40 zł ale warte swojej ceny). Dostajesz wtedy pełny kurs od podstaw (Także po polsku) oraz pomoc ze strony "nauczyciela" który odpowie Ci na wszelkie problemy napotkane podczas nauki..

Oczywiście są też darmowa poradniki np. na Youtubie ale niestety nic nie mogę polecić ponieważ niczego nie sprawdzałem :P
komentarz 13 września 2018 przez Arpel Nowicjusz (150 p.)
Okej, dziękuję. Sprawdzę, poczytam opinie i zadecyduje, czy kupić.. 40zł to nie jest jakiś wielki majątek, zwłaszcza że na gierki na steam czasami więcej wydaje, a z tego przynajmniej coś mi się przyda. A jeszcze mam ostatnie tylko pytanie bo na stronie pomocy google, ani nigdzie nie mogę znalezc odpowiedzi. Wie Pan może jak to jest z tym kontem programisty na google? Wszędzie jest o 100zł, ale jest to 100zł za każdą aplikację dodaną na sklep play, czy jest to jednorazowa płatność i później można dodawać gry do woli?
1
komentarz 13 września 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Na forum jesteśmy wszyscy na Ty :D A co do konta Google, to się płaci jednorazowo :)
1
komentarz 13 września 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Jednym z najlepszych kursów według mnie jest ten:

https://www.udemy.com/the-complete-android-oreo-developer-course/learn/v4/overview

Posiada on podstawy takie jak zmienne, pętle itd. Następnie wprowadzenie androida i programowanie prostych aplikacji jak klony Twitter'a, Mario, Flappy bird, Instagram, Snapchat, Uber

Minus jest taki, że jest on po angielsku.
komentarz 14 września 2018 przez Arpel Nowicjusz (150 p.)
Zniżka z tego co widzę jeszcze przez 6 dni będzie obowiązywała, więc kupię w tym tygodniu. Angielski raczej nie będzie sprawiał problemu. Mieszkałem kilka lat w Wielkiej Brytanii i raczej ten język mam na dosyć dobrym poziomie opanowany, więc powinienem wszystko zrozumieć. Dziękuję bardzo za pomoc :).
1
komentarz 14 września 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Nie patrz na czas trwania zniżki. Niby się kończą a są cały czas :P Wejdziesz za tydzień i dalej będą

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 267 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 662 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2019 w Java przez matrix Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 536 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w Java przez szymszym Nowicjusz (150 p.)

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...