• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka Python od razu czy najpierw C++? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
915 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bestek112 Nowicjusz (130 p.)
Cześć, zaczynam swoją przygodę z programowaniem. Miałem rozmowę z pewnym Panem który miał mnie trochę ukierunkować. Powiedział ze najpierw mam nauczyć się języka C++ a dopiero później Python. Moje pytanie brzmi, czy mam zrobić tak jak napisałem wyżej czy od razu przejść do nauki Python? Chciałbym zasięgnąć opinii ludzi którzy już „w tym” siedzą. Dzięki za odpowiedzi!
Możliwe odpowiedzi:
Ucz się od razu Python (25 głosów, 93%)
Najpierw C++ później Python (2 głosów, 7%)

2 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
To nie ma żadnego znaczenia, ucz się tego co ty uważasz za bardziej przydatne dla ciebie

c++ jest stereotypowo nazywany językiem najlepszym na start
ale szczerze mówiąc nie wiem dlaczego
ani to nie ma super popytu (znajdzie się na rynku miejsce, ale to nie jest większość, głównie rynek gier i przemysł)

z tego co ja zauważyłem, przez c++ wiele osób się szybko zniechęca, bo jest ciężki
jak ktoś przetrwa to zazwyczaj ogarnia tylko podstawy (większość jaką spotykam)
a też nie jest jakiś super

dawniej mówiło sie że c++ jest dobry, bo ma wiele elementów
ale eh
mamy już 2018, teraz praktycznie każdy język ma prawie wszystko
jak do php dojdą typy generyczne, to ten wyśmiewany język będzie już w praktycznie na równi z innymi, pod kątem elementów programowania

no chyba że ten znajomy to super programista c++ który jest jakimś senior developerem, serio dobrze się zna na jezyku i nauczy cię dobrze c++
wtedy się od niego ucz a później przenoś praktyki na pythona
ale jeśli to osoba która nie zarabia na tym nawet jako junior... myślę że kompletnie nie warto się brać bo jeśli to osoba znająca język z stereotypów i podstawowych poradników (większość community c++ jakie ja spotykam), nic dobrego z tego nie wyjdzie
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Bestek112 Nowicjusz (130 p.)
Myśle ze Python jest lepszym wyborem, dziękuje za odpowiedz. Czyli rozumiem ze brak znajomosci C++ nie wyjdzie mi na złe przy uczeniu się Pythona? Czy nauka na udemy jest popierana przez Ciebie? Nie wiem gdzie zacząć czerpać wiedzę na początek.

Ten znajomy który mi polecił naukę C++ a późnej Pythona pracuje w branży IT lecz nie wiem co dokładnie robi dlatego tez chciałem zaczerpnąć opinii na tym forum i jestem pozytywnie zaskoczony tak szybkim odzewem. Bardzo dziękuje :)
1
komentarz 28 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Udemy - jak każda strona z kursami
Są kursy które są super, są kursy które są słabe
Ale ogólnie ma dobre opinie
Tylko nie podniecaj się promocjami, to że jest promocja z 500zł do 50zł nie oznacza, że ten kurs normalnie kosztuje 500zł, tam promocje są tak często, że ten kurs przez prawie cały rok waha się między 40 a 60zł

A na sam start żeby sprawdzić czy ci się spodoba, wystarczy youtube
Jak nie będziesz mógł znaleźć kursów na wyższym poziomie, szukaj po książkach albo stronach typu udemy albo pluralsight
Na strefie kursów też zdarza się dobry poziom

Do tego polecam oglądanie różnego rodzaju konferencji programistycznych (np 4developers)
Często to nie jest typowa wiedza techniczna, ale można poznać rady osób bardziej doświadczonych, można spojrzeć na niektóre tematy inaczej, można dowiedzieć się o istnieniu czegoś a później zagłębić się w temat
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Bestek112 Nowicjusz (130 p.)
Dzieki za odpowiedz, jutro zabieram się za naukę!

Jesli ktoś ma jeszcze coś do dodania to z chęcią poczytam :)
komentarz 28 sierpnia 2018 przez monika90 Pasjonat (22,940 p.)
edycja 28 sierpnia 2018 przez monika90

c++ jest stereotypowo nazywany językiem najlepszym na start

Ale przez kogo? Nikt poważny tak nie twierdzi.

komentarz 28 sierpnia 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Chyba przez kursy MZ utarło się takie przekonanie u początkujących osób. Pewnie dlatego, że to najpopularniejszy kurs... Poza community tego forum nie słyszę tak często takiego stwierdzenia.
komentarz 28 sierpnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Przez nauczycieli w technikach / liceach, którzy uczą C++ jako pierwszy język.

Również przez wykładowców na studiach, gdzie wciąż najczęściej C++ jest pierwszym językiem.
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Spierdolix Nowicjusz (100 p.)
edycja 28 sierpnia 2018 przez Spierdolix

@Bestek112,

Odnośnie kursów jak się dołączy do Visual Studio Dev Essentials to można uzyskać darmowy dostęp do Pluralsight na 3 miesiące. Ja co prawdą korzystałem na razie tylko z jednego kursu na tej platformie więc ciężko mi coś powiedzieć na temat jakości, ale często ludzie polecają w podcastach, grupach związanych z IT itp. Podobno kursy w większości lepsze niż na Udemy. Polecam rzucić okiem na stronkę.

+1 głos
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Ucz się najpierw Pythona. Naucz się instrukcji warunkowych, pętli, itd, ogólnego działania programu. Jak będziesz już to umiał, przemyśl co byś chciał z programowaniem robić i zorientuj się jakie języki są potrzebne do tego celu. Python jest językiem uniwersalnym, ale nie do wszystkiego jest najlepszą opcją.

Podobne pytania

–2 głosów
1 odpowiedź 484 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 265 wizyt

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,844 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...