• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak skutecznie uczyć się języków?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
534 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Uczę się języka JavaScript ale średnio mi to wychodzi. Ma ktoś jakieś rady dotyczące nauki języków programowania. Patenty, metody..

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ale z czym konkretnie masz problem, to spróbujmy pomóc.

Co do nauki to ja polecam zacząć pisać jakąś mała apkę czy stronkę i po prostu małymi kroczkami dążyć do celu. Jak czegoś nie wiesz to szukasz w ksiązkach czy w necie i krok po kroku aż zrobisz całą aplikację. Innego sposobu chyba nie ma.
komentarz 10 sierpnia 2018 przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Uczę się z tej strony javascript.info. Niby coś rozumiem ale nie do końca wiem jak to użyć a czasami w ogóle nawet nie rozumiem teorii.
komentarz 10 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Przyznam, że trochę już siedzę w JS ale nie znałem tej strony :)

Polecam http://kursjs.pl/ a jeśli angielski to nie problem to również exploringJS.

To są ciekawe źródła i myślę, że do tego aby osiągnąć poziom juniorski w zupełności wystarczą.
komentarz 10 sierpnia 2018 przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Dzięki
komentarz 10 sierpnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)

@Hipolit Roszkowski, nie uczyć się z takich stron tylko rezalizować jakiś projekt w oparciu o jakieś INFORMACJE/KSIĄŻKI -> a przedewszystkim o dokumentacje języka 

0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Najprościej to rozwiązać konkretne projekty. Jak natrafisz na ścianę, to używasz:

  • wyszukiwarki internetowej
  • oficjalnej dokumentacji
  • StackOverFlow
  • w ostateczności pytasz na forum
1
komentarz 10 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Żeby w rzeczywistości ta kolejność faktycznie taka była... :) Niektórzy (nawet już juniorzy) to mam wrażenie że punkt 2 skreślają już na starcie... a punkt 4 przechodzi na pozycję 1 :)
komentarz 10 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
A potem po kilkunastu miesiącach dociera do nich, że szybciej wyszukać informację niż klepać post. Poza tym poszukując rozwiązania, można natrafić na ciekawe kawałki kodu. To też jest bardzo duża zaleta. Nie mówiąc o utrwalaniu angielskiego.
komentarz 10 sierpnia 2018 przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Gdzie znajdę oficjalne dokumentacje ?? Możesz powiedziec dokładnie co to jest ?
1
komentarz 10 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Oficjalna dokumentacja to, jak nazwa wskazuje, oficjalny dokument, opisujący dany język. Czyli najnowszy, najaktualniejszy i wyczerpujący temat. W przypadku JS jest to https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/javascript

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 292 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2016 w Inne języki przez niezalogowany
–18 głosów
5 odpowiedzi 1,505 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...