• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Proces bez nazwy obciąża procesor

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,007 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
zamknięte 27 lipca 2018 przez TheFunny
Witam,

ostatnio zaczął pojawiać się u mnie proces bez nazwy, który znacznie, bo w ponad 50%, obciążający procesor. Nie pozwala mi on też na wykonywanie skanów i wpisywanie wraz "FRST", lub "AdwCleaner" w przeglądarkę. Tylko ręcznie zakończenie procesu naprawia problem, niestety pojawia się on ponowie po średnio 10 minutach.

Chwilowo zauważyłem, że lokalizacja procesu to C:\Windows\SysWOW64\svchost

Wykonałem też skany FRST-em. Podam link do logów: frst.txt, addition.txt

https://drive.google.com/open?id=1eWaa8godMKG3yKU_ud6vEVpub76pMNGW

Nie wiem co z tym zrobić, jak to naprawić. Jeśli ktoś będzie w stanie mi pomóc będę ogromnie wdzięczny.
komentarz zamknięcia: ***
komentarz 26 lipca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Gdzie zauważasz ten proces? W menedżerze zadań? Daj ss z tego menedżera zadań. Spróbuj też kliknąć na niego PPM i Właściwości, tych właściwości tez możesz zrobić ss.
komentarz 26 lipca 2018 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Tak, widzę go w menedżerze zadań. Jak się pojawi wyślę ss-y.
komentarz 26 lipca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Ten dziwny program to może być wirus, więc też przeskanuj kompa, a jak nic nie wykryje, to wrzuce ci kod do batcha ktory ci bedzie wywalał ten dziwny proces
komentarz 26 lipca 2018 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Ok, tu link do dysku, są tam teraz ss-y:

https://drive.google.com/open?id=1eWaa8godMKG3yKU_ud6vEVpub76pMNGW
komentarz 26 lipca 2018 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Kompa skanowałem, avast'em i adwcleaner'em. Nic nie wykryto.
komentarz 26 lipca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Każdy z windowsem ma ten proces, nawet ja. To normalny proces, tylko że coś się zbugowało i u ciebie ten proces nie ma podprocesów. Uruchom ponownie komputer (klikając "Uruchom Ponownie", a nie wyłączając i włączając).

I jeszcze jedno pytanko, jak "wyłączasz" komputer to hibernujesz, usypiasz czy zamykasz?

 

@Edit: daj jescze ss w menedżerze zadań w szczegółach spróbuj znaleźć proces bez nazwy albo ten scvhost, powiedz mi jeszcze czy ty korzystasz z konta administratora? Bo zwykli użytkownicy nie mają dostępu do tej aplikacji, dlatego ci jej nazwa nie wyskakuje.
komentarz 26 lipca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

Tak na przyszłość, lepiej wrzucać na inny hosting.

1
komentarz 26 lipca 2018 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Uruchomienie ponownie, to pierwsza rzecz jaką zrobiłem (oraz powtórzyłem nie jednokrotnie). Komputer normalnie wyłączam.

Tak więc mówisz, że także u Ciebie działa proces obciążający znacznie procesor, wyłączający antywirusa i wywalający przeglądarkę po wpisaniu fraz w stylu "scan", "frst" lub "adwcleaner"? Ciekawa nowa funkcja Windowsa, w którym update'cie ją dodali?
komentarz 26 lipca 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Użyj monitora zasobów, wyciągniesz więcej informacji o procesach i usługach.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2018 przez lukas Początkujący (440 p.)
najlepszym lekarstwem na każdą chorobę jest zawsze format C :)
komentarz 27 lipca 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
I wgranie Kali Linux jak to Eliot mawiał.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,844 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez notverified Początkujący (340 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 206 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...