• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poważny problem | riskware.tool.hck

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,843 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez notverified Początkujący (340 p.)
edycja 20 sierpnia 2016 przez notverified
Wirus chyba się ROZPRZESZCZENIA.

Potrzebna mi pomoc bo sytuacja się pogarsza, stwierdzam nawet, że ktoś może mnie szpiegować.

Jak to się zaczęło ? No tak.. ściągnąłem pewien program gdzie przez avg został wykryty Virus w folderach, który nadpisywał mi pliki w folderach AMD do karty graficznej w skutek czego wszędzie pojawiały się pliki tekstowe i puste foldery. W poprzednim zapytaniu ktoś mi odpowiedział, żebym komputer przeskanował innymi programami, przeszkanowałem RiskWare.Tool.HCK, ale co mnie nie pokoi ? Za każdym razem pojawia się w innej ścieżce, teraz został znaleziony w folderach GOOGLE itd. Wcześniej w AMD, wcześniej wgl był inny Virus (Opisałem w poprzednim zapytaniu) Proszę o pomoc, czuję się obserwowany i robię na około skany.. dodam coś jeszcze jeśli coś będzie się działo :/

Screen z teraz! http://wrzuc.se/i/57b7d22ed1f5c
komentarz 20 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

teraz został znaleziony w folderach GOOGLE

O tak, i tu ma rację...

czuję się obserwowany

Mam kontakt do dobrego psychiatry ;)

Riskware – oprogramowanie, które nie jest złośliwe, lecz ze względu na swoje możliwości przy nieumiejętnym stosowaniu może być niebezpieczne dla użytkownika.

komentarz 20 sierpnia 2016 przez Toxc Mądrala (7,140 p.)

czuję się obserwowany

microsoft cie obserwuje ale to jest raczej normalne na windows 10 wink

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
+1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
No to chyba pozostaje ci zgrać ważne pliki i zrobić formata, to najpewniejsza walka z wirusem.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
I nie wchodzić na wiadome strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
komentarz 20 sierpnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Wchodzić można byle nie pobierać żadnych plików z tych reklam.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Z reklam ? No tak, przecież moja bateria na Windowsie jest uszkodzona xD Nigdy, już przeskanowałem cały komp tym moim programem Malwarebites i powiem, że rootkita nawet miałem hmm boje sie co bedzie dalej.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
No mówię, walnij format. Raz na jakiś czas trzeba.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Jeśli wirus przeszedł np. na dysk D (z danymi), to format dysku C nie wiele da, bo jutro znowu napiszesz na forum, że na dysku C masz wirusa... I nie wchodź na niewiadome strony, bo samo wchodzenie też wystarczy i nie trzeba nic ściągać.
1
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Toxc Mądrala (7,140 p.)

formata, to najpewniejsza walka z wirusem

he format jest dla słabych  wirusy się łatwo usuwa laugh

komentarz 20 sierpnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Jak się nazywał ten program co pokazywał co program zmienia na komputerze w danych itd?
+1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Pobierz ESET Online z http://www.eset.pl/resources/eos/onlinescanner.php  wejdz w tryb awaryjny z obsługą sieci, a następie uruchom go z prawami administratora. Pierwsze pobierze sobie potrzebne bazy, przeskanuje komputer i się usunie. Tryb awaryjny będzie najlepszy, bo pewne procesy przestaną działać, co znaczy, iż będzie uruchomiony w konfiguracji podstawowej.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 219 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2018 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,006 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 836 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...