• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy zacząć programować gry czy najpierw doskonalić umiejętności w aplikacjach?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
242 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Tomasz Pabiś Nowicjusz (150 p.)
Witam. Mam 14 lat.Uczę się od niedawna programowania w języku c++ i wydaje mi się że mam trochę wiedzy i podejście obiektowe nie sprawia mi wielkiego problemu.W przyszłości chcę programować gry.W związku z tym mam pytanie : czy narazie ćwiczyć robiąc projekty aplikacji i tym podobne i rozwijać w ten sposób umiejętności,czy lepiej zabrać się już za np.Unity i tam zacząć tworzyć swoje pierwsze prymitywne gry w języku np. C#?Czy przestawić się z języka C++ na C#?Z góry dziękuje za odpowiedź.

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 25 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 26 lipca 2018 przez Tomasz Pabiś
 
Najlepsza

Jesteś jeszcze młody, nie ograniczaj się i przede wszystkim nie patrz na opinie, że np. C# jest lepszy bo jest więcej pracy w tym itp. Zanim Ty pójdziesz do pierwszej pracy jako programista to jeszcze wiele się zmieni.

Moim zdaniem warto więc abyś został przy jednym języku i robiąc różne swoje małe projekciki szlifował go do perfekcji. Jak lubisz bawić się w gry to super, zrób sobie jakąś prostą gierkę, potem kolejną i tak dalej... 

swoje pierwsze prymitywne gry

Nie pierwsze prymitywne, tylko samo "swoje gry". Dzisiaj będą to graficznie i grywalnie pewnie dość proste, ale jeśli faktycznie Cię to wciągnie to nawet nie zorientujesz się kiedy zaczniesz tworzyć całkiem fajne projekty.

I taka sugestia, jeśli faktycznie poważnie myślisz o pracy w programowaniu to nie zaniedbuj angielskiego. Nie mówię, że masz go szkolić po 2h dziennie, nic z tych rzeczy. Wystarczy, jak uczciwie będziesz ćwiczył program szkolny i co jakiś czas np. spróbujesz poczytać sobie choćby jakieś blogi ang. itp.

I na koniec szczerze życzę zapału i powodzenia, i czekam na pierwsze gierki do otestowania (nie znam się na C++ ale pograć chętnie pogram :)

komentarz 26 lipca 2018 przez Tomasz Pabiś Nowicjusz (150 p.)
Żeby stworzyć swoje pierwsze proste gry to lepiej skorzystać z jakiegoś silnika czy może po prostu zrobić np.snake w konsoli?A jeżeli silnik to jaki aby programiwac w c++?
komentarz 26 lipca 2018 przez Tomasz Pabiś Nowicjusz (150 p.)
I wielkie dzięki za odpowiedź
komentarz 26 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A może inaczej... spróbuj zrobić choćby takiego "teoretycznie" prostego snake w konsoli, i potem jak wejdziesz w jakiś silnik to będziesz lepiej rozumiał co może się pod spodem dziać jeśli chodzi o kolizje itp.

A dlaczego napisałem "teoretycznie prostego"? Nie pisałem nigdy snake, jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do gier, ale jak się tak chwilę zastanowić to w głowie pojawia się wiele opcji co trzeba uwzględnić, jakie kolizje, przypadki brzegowe itp. Także to wbrew pozorom całkiem ciekawy projekt i dobry do nauki :)

to tak samo jak wiele ludzi pisze, że rób projekty ale tylko nie listę TODO (taki jakby własny manager zadań). A jak się zastanowić, to takie TODO może być zarówno prostą apką w stylu listy zadań i pola do ich dodawania, a może być potężnie rozbudowaną aplikacją :)
+2 głosów
odpowiedź 25 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Moim zdaniem weź wybierz jeden jezyk i szlifuj go. Jeśli chcesz poradnik z programowania w cpp to świetne przykłady i zzadania są na stornie main2.edu.pl .

Co do anglojęzycznych to polecam ten kanał:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLlrATfBNZ98dudnM48yfGUldqGD0S4FFb&disable_polymer=true

C++ to podstawa i baza innych języków, wiele języków czerpiee swoją filozofie właśnie z cpp.

Podobne pytania

+2 głosów
4 odpowiedzi 17,030 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2015 w C# przez xjakubekx Obywatel (1,280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 460 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 544 wizyt

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...