• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie, gry. Gubię się w tym

Object Storage Arubacloud
0 głosów
529 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jakub Górny Nowicjusz (140 p.)
Witam, jestem nastolatkiem, mam naście lat i nie małe ambicje.

Problem twi w tym, że chciałbym tworzyć, programować aplikacje i gry ( z naciskiem na to drugie) i... Tych wszystkich języków jest tak dużo. Znajomi proponują mi głównie Html'a Cssa i Java scripta, w miarę mi idzie, puki co nie wydaje mi się on trudny, tylko nie widzę zbytnio możliwości w stosunku do tworzenia gier. Może dlatego że dopiero zacząłem, nie wiem. Chciałem też spróbować w unity, z C# tylko ciężko znaleźć mi i motywacje i poradnik, bo każdy z nich opiera się głównie na samym unity, a prawie nic nie ma w tym C#. W przeszłości miałem troche styczności z C++, też podstawy, ale są, Mam też ponad 300+ w cfie (game game maker taki jeden)

Nie planuję by stało się to moim zawodem, gdyż plany mam inne, jednak chciałbym coś na zwykłą zabawę i możliwość takiej sadysfakcji że kiedyś zrobie grę na poziomie tych dzisiejszych lub w miarę możliwości na dorobienie

Stoję pomiędzy JS, a C#, nie wiem co wybrać. Po drugie chciałbym wiedzieć jak do tego się zabrać, czy zwyczajnie szukać poradników w necie? Czy spożądzić sobie jakiś plan? Dziękuję za wysłuchanie i odpowiedź:)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 listopada 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Jeśli chcesz gierki robić jako hobby, to wybierz ten język, który Ci bardziej pasuje. W mojej opinii C# byłby tutaj lepszym wyborem, ale nie kieruj się moją opinią. Jeśli myślisz o gamedevie jako czymś więcej niż "a, mam wolną sobotę to poklepie trochę gierkę", to zainteresuj się raczej C++ i silnikami gier z nim związanymi. Większość współczesnych gier powstaje właśnie w tym języku (kwestia wydajności i możliwości języka).
komentarz 26 listopada 2018 przez Jakub Górny Nowicjusz (140 p.)
Dzięki, To teraz jeszczę zadecyduję pomiędzy C# a C++ i biorę się do roboty
0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja polecam ci ten blog:

https://mwin.pl

Na nim znajdziesz poradniki do Unity jeśli chodzi o C# to:

https://www.plukasiewicz.net/CSharp_dla_poczatkujacych/Ogolnie_o_jezyku
0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2018 przez termitek12 Użytkownik (890 p.)
Gry to C++. Musisz go chwycic jak chcesz tworzyc zaawansowane gry - bo rozumiem, ze przegladarkowe platformowki Cie nie interesuja (co prawda w JS mzona zrobic q3 ale to troche mija sie z celem).
0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2018 przez bilaw Bywalec (2,890 p.)

Wybór między językami ma potem powiązanie z silnikiem na którym chcesz tworzyć gry. Wybierzesz C# to będzie silnik Unity, wybierzesz C++ to silnik Unreal Engine. Zaproponowany Ci przez znajomych wybór HTML, CSS, JavaScript nada się głównie do gier przeglądarkowych, i z tego co kojarzę to chyba jeszcze dobra by była znajomość PHP i MySQL i czasami też AJAX.

Poczytaj również strony lub fora dotyczące gamedev'u. Wpisz na jutubie jako ciekawostkę Unreal vs unity, obejrzyj linki od profesorek96, mnie też zaciekawiły. Jeżeli lubisz książki to Helion ma ciekawe pozycje Gry. Sam planuję kilka pozycji nabyć. A skoro jesteś nastolatkiem to czasu i chęci zapewne masz dużo na zabawę i skoki między językami. Potem wybierzesz w czym Ci wygodnie robić gry. 

–1 głos
odpowiedź 26 listopada 2018 przez Jelen Bywalec (2,140 p.)
Lepiej sporządzić plan lecz poradniki też możesz sobie jakieś przejrzeć lepszy będzie c#

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 3,498 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 294 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2020 w C i C++ przez Taachii Początkujący (330 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...