• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dziwne zachowanie się komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
165 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez MakaBresk Obywatel (1,060 p.)
Dzień dobry, mam do was pytanie co może być nie tak z moim komputerem? Od czasu do czasu gdy go włączę zaczyna się dziwnie zachowywać - zrobi 3 krótkie sygnały dźwiękowe i się wyłącza. Po chwili znów się włącza 3 sygnały dźwiękowe i znów się wyłącza. Pomaga w takiej sytuacji jedynie przytrzymanie przycisku zasilania w momencie gdy komputer miał zacząć piszczeć. Po tym działaniu komputer nie wyświetla obrazu na monitorze. Po wymuszonym wyłączeniu komputera za pomocą przycisku zasilania i po ponownym jego uruchomieniu wszystko wraca do normy oprócz jednej rzeczy - w momencie gdy się zaloguje mam otwarte programy czy karty w przeglądarce, które miałem otwarte poprzedniego dnia przed wyłączeniem komputera. W komputerze wymieniałem procesor, zasilacz z czarnej listy na anteca, płytę główną, dysk twardy, napęd optyczny, obudowę, chłodzenie. Ze starego komputera została tylko stara karta graficzna. Pastę chłodzącą ostatnio na procesorze jak i na karcie graficznej wymieniałem. Wydaje mi się, że wszystkie kable do płyty głównej jak i pozostałych podzespołów są prawidłowo podpięte.

 

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu przyczyny takiego zachowania się komputera.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2018 przez Meridian Obywatel (1,480 p.)
Podmień RAM i sprawdź na innych slotach.

Za każdym razem występuje taka sekwencja czy są różne błędy a tu podałeś tylko jeden z przypadków?
komentarz 24 lipca 2018 przez MakaBresk Obywatel (1,060 p.)
Ram również był wymieniany na nowy firmy hyperX. Taka sekwencja występuje, ale raz na jakiś czas - przeważnie komputer się poprawnie uruchamia. Innych przypadków nie ma.
komentarz 25 lipca 2018 przez Meridian Obywatel (1,480 p.)
Hmmm... Ja bym obstawiał zimne luty na płycie głównej ale to trzeba zanieść do jakiegoś serwisu/elektronika żeby sprawdzili dokładnie. Inne rozwiązanie nie przychodzi mi do głowy
0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2018 przez hugenota Użytkownik (680 p.)
Cześć,

Wymieniłeś prawie wszystkie części i nadal ta sama usterka występuje?

Czy zauważyłeś jakąś zmianę po wymianach?

Jeśli komputer uruchamia z włączonymi programami to znaczy, że wcześniej został uśpiony lub zahibernowany. Możliwe, że czasami wyłączasz komputer przyciskiem zasilania, który jest ustawiony na uśpi/hibernuj. Jeśli po uśpieniu zabraknie zasilania, dane z pamięci RAM zostają usunięte, a system powinien uruchomić się normalnie.

W tym przypadku sugerowałbym przywrócić ustawienia BIOS do Deafault oraz zerknij sobie w zakładkę Wybierz działanie przycisków zasilania w Panelu sterowania.

Tak jak kolega wyżej pisze wygląda to na błąd RAM, więc mogę poradzić jeszcze dokładne wyczyszczenie i odkurzenie komputera. Z pozoru błaha i śmieszna czynność, ale wiele razy to właśnie stykologia zawiodła. Najlepiej przetrzeć jakimś środkiem czyszczącym styki RAM.

Mam nadzieje, że to pomoże
komentarz 4 sierpnia 2018 przez MakaBresk Obywatel (1,060 p.)
Wydaje mi się, że ta usterka wystąpiła dopiero po wymianie części starych na nowe. Jak na razie wszystko jest w porządku. Komputer wyłączam normalnie, wcześniej również - nie wyłączam praktycznie w ogóle przyciskiem tylko i wyłącznie menu->zasilanie->zamknij. Zamykam wszystkie karty i programy przed wyłączeniem. Czasami takie sytuacje się nawet zdarzały w momencie gdy np. wyłączyłem komputer systemowo (bezpiecznie), a potem były przerwy w dostawie prądu. W razie gdy sytuacja znów się powtórzy spróbuję po robić te czynności, które wymieniliście. Dzięki za porady.

Pozdrawiam MakaBresk.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 519 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 258 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 104 wizyt

92,632 zapytań

141,502 odpowiedzi

319,882 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...